Putous on saanut kuraa niskaan mm. kaksimielisistä jutuista. Ohjelma on lasten suosikki ja lapset toistelevat hokemia tietämättä, mitä ne oikeasti tarkoittavat.
Gallup: Mitä mieltä olet uudesta Putous-kaudesta: hyvä, keskinkertainen, huono?
"Salkkarit-Ismo" eli Esko Kovero vierailee suorassa Putous-lähetyksessä lauantaina. Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/esko-kovero-tunnettu-myos-salkkarit-ismona-yllattavasti-tv-ssa-mika-sketsihahmo-tippuu-ekana?s24
Gallup: Mitä mieltä olet uudesta Putous-kaudesta: hyvä, keskinkertainen, huono?
"Salkkarit-Ismo" eli Esko Kovero vierailee suorassa Putous-lähetyksessä lauantaina. Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/esko-kovero-tunnettu-myos-salkkarit-ismona-yllattavasti-tv-ssa-mika-sketsihahmo-tippuu-ekana?s24
Vastaukset 103
Vanhimmat
Alapäähuumoria,täyttä paskaa,julkkistyrkkyjen esittämänä.
Mamma
Totta voiko alaarvlisempaa ohjelmaa olla edes olemassa ja sitä vaan tehdään vuodesta toiseen.
Peukku alas.
Paskoja näyttelijöitä.
Esko ei, mammaaaaaaaaa
Huonoin
Tekohauskaa.
Kaksimielisyyksiin ruudussa on jo saatu tottua, niin että harvoin huvittuu, myötähäpeä useimmiten herää.
Yksi vaikeimmista asioista näyttelijälle lienee nauraminen, kun ei naurata.
Kun ei itsekään huvitu käsikirjoittajan vitseistä, niin miten pystyy naurattamaan muita.
Väkinäisyys näkyy Niinassakin koko ajan.
Moni korvaa lystikkyyden kovalla äänellä, ja siksi monet hupiohjelmat ovat pelkkää huutoa ja kohellusta.
Mkr,
En ole seurannut enää aikoihin. Mainos riittää. Huonointa huumoria mitä voi olla. Ei jatkoon. Sekopäiden show.
Vasuriliittoshou
Kaiketi se sekopäisyys on tarttuvaa, sillä mitä isot edellä sitä pienet perässä. Noita edustajiamme kaiketi nämä matkivat, kun sopuleja ovat.
Hullu persupaska !
hyvä. no nykyään ei tässä maailmassa saa enää sanoa mitään ettei joudu syytetyksi silti minusta putous hyvä Jeee kiitos.😊
Et mammaaa, ooh kaksoispiste sulku kii.
Vanhusten ja vammaisten härskiä mollaamista!
Kyynel, mamaaaaaaaaa, gradsias
Harrikainen turpa kii t. Nimittöin spete ja ähh uuno nykäne en nykäse puske tuomas naista joo
Samaa mieltä. En katso
Miksi näitä räkätti ohjelmia on vuodesta toiseen, kuka näitä katsoo.
Lahtisen, Putouksen ja Pimiän voi poistaa kanavalta MTv3.
Samat naamat vuodesta toiseen. Myös Saariluoma, Kataja, Nordman mikis näitä samoja naamoja on samaa koskee kokki ohjlemia.
Mtv 3 on sisäsiitoinen kanava ja eikä tuottajat osaa vaihataa naamoja ja uusi ohjelmistoa.
Härskiä kun jokin Pimiä on vuodesta toiseen joka ohjelmassa.
Nyt uusia tuulia ja eikö jo uusi mTV 3 johtokin maailmalla vaadi laatua eikä mitään räkättejä ruutuun. Vaihtoon pian kiitos
Kai niitä katsotaan ja se on säälittävää kun taso on katsojilla moinen.
Mainoskanavien ohjelmasta 95 % on paskaa. Vain persut tykkää koska ne inhoaa ylen asiaohjelmia ,luontoa ,haastatteluja ja historiaa sekä maltillisia poliisisarjoja. Heille on oltava verta ,tissejä, lapsellisia kilpailuja sekä 10 kertaisia uusintoja samalla viikolla.
En koskaan katsonut enkä katso...samat kulahtaneet naamat,huono huumori - näin on kerrottu. Aika menee parempaan
Miten ihmeessä voit tässä nyt noin haukkua, jos et koskaan ole katsonut?
Se on joillakin tapana ,hölmölllä.
Nou goment.Ja piste.
Ihan soopaa,kuka katsoo??
Täyttä Niina Lahtisen älytöntä kuraa.
Sexy hornet mfliffi maaaaaanmmmmaaaaaaaaaaa
Nina Lahtista nähty ihan tarpeeksi teko nauruineen, putous, kun ei yläpäässä ole mitään enään, kaikki on alapäässä puheet. Ei ole Lasten ohjelma.
Katso tuloksista
Putosiko tutti suusta ?
Lapset aina tykänneet
Ennen opettajat puuttuivat "asennekasvatuksen" kautta oppiladen käytökseen ja siihen miten esim. tv ohjelmien informaatioon kuului suhtautua. Pelkkä "jätkä" sanan käyttö välitunnilla aiheutti paheksuvan puheenvuoron luokissa opettajien taholta. Jätkä oli kunnia "titteli" metsureista selitti opettaja, ei "haukkumasana". Joku kaksinaismoraalinen asenne näkyi.....Välitunneilla kuului toki joskus muitakin nimityksiä yms. joita lapset olivat kodeissaan kuulleet. Riippui paljon siitä mihin ryhmään tmv. nimittely kohdistui.
Bääääääääääää!!!!!!!1111
Ennen opet sentään jaksoivat puuttua epäkohtiin, esim. 1969 oppikoulun maikka haukkui meikäläisen lähes huoraksi, kun oli kynsilakkaa, siis 15v tyttö. Ajat on todellakin muuttuneet, nyt ollaan toisessa ääripäässä.
Älä rassukka enää ota.
En jaksa sitä enää katsoa, samantoistoa jaksosta toiseen. Hahmot ihan älyttömän huonoja.
Aika on ollut poikkeavaa. Eu:n johtajat varustautuvat sotaan. Esim. Suomi on heidän mukaansa sodassa jopa 5v kuluttua. Erikoista että päättäjät suomessa ovat eri mieltä. Jos Ukraina ei koko maailman tuen avulla ole onnistunut puolustuksessa miten pieni Suomi. Levottomuus, epävarmuus ja jännittyneisyys näkyy "ylilyönteinä" vähän joka alueella . Sitä ei pystytä peittämään ja sitä myös puretaan sivullisiin.
Se oli se Sauli joka alkoi naapureitamme pilkkaamaan ja koko sopulilauma seurasi perässä, ylimielisiä kun ovat. On tuo meidän eduskuntamme varsin tyhmää porukkaa, eivät ymmärrä valtasuhteista hölkäsen pölähtämää. Kenenkähän selän taakse luulevat pääsevänsä kun aika koittaa? Eiköhän heitä kaikki täys-järkiset halveksi?
Onko niissä jotain outoa liimaa niissä ruutuissa?
Täyttä skeidaa.
Täysin turha ohjelma. Kaikkeen sitä rahaa tuhlataankin.
No eihan sun tarvitse tuollaista nyt edes katsoa? Kyseessähän on tässä nyt mainosti, eli maksunhan maksaa myös tässä ihan mainosten tekijät
Ai jaa, meinaatko että ei näy mitenkään mainostettujen tuotteiden hinnoissa?
Sitä mieltä etten katso!
kertaakaan putouksesta ei ole mieleenpainuvaa hahmoa vuotanu yli, eli heittäsin samaan roskakasaan salkkareitten kans
On todellakin nyt huono ja muuta ei voi kyllä sanoa koko ohjelmasta. Nyt omistaja vaihtui ja pitäisi nää todella toopet ohjelmat kans lopettaa kokonaan pois.
Kuluneita naamoja - joutaa pois - eikö muita ǰos pakko jatkua???
Ei kiitos enää tätä p..kaa lisää.
Kaikenlaista sontaa sitä telkkarissa näytetäänkin. Käsittämätöntä.
Katsot kuitenkin.
Toisaalta esittäkööt mitä tahansa, eihän sitä tarvitse katsoa. Mutta se on kyllä täysin väärin, että YLE:n ohjelmista on maksettava, vaikka ovat täyttä skeidaa.
Et sinä mitään maksa. Eikä ylellä ole tuota jokapäiväistä paskaa.
Onko hyvää huumoria enää olemassakaan? Eniten inhottaa juuri se, että lapset oppivat mmärtämättään lällättelemään alapääjuttuja. Varmaan heitäkin isompina nolottaa, että vanhemmat antaneet luvan.
Sama koskee alkoholin ylistämistä Kääriän laulussa, joka toisenlaisin sanoin olisi ollut ihan jees.
Tämänvuotinen seksishow on varmaankin myös mieleen erityisesti yksinkertaisimmille ihmisille.
Ulkomailla ihmetellään meidän "kulttuuria".
Höpöhöpö. Tappamista tilkassa joka päivä,sotaa,ryyppäilyä. Sekö kasvattavampaa.ja netissä vaikka mitä " kivaa.
Surkeeta,surkeeta,surkeeta.
Huono,eikun tosihuono, kyllä viihdeohjelmat ovat loppuneet tv.stä.No onneksi alkaa vaalitentit , ne on hyvää viihdettä ja showta, melkein "tosi"tv.tä, jos eivät valhettelisi niin paljon !
No joo, kieltämättä käsikirjoittajat eivät ole onnistuneet tänäkään vuonna. niinikään hahmot ovat keskinkertaisia tai huonoja plagioita.
Kova ikävä ohjelman alkukausia jolloin hahmot olivat oikeasti hauskoja, Marjatyrni, Munamies, Antsku, Fefner jne...Silloin myös sketsit olivat oikeasti hauskoja. Nyt todellakin vähän väkisin väännettyjä. Ei jatkoon :(
Eiköhän nämä tällaiset leikkiohjelmat rupea piakkoin häviämään kun kolmosen johtohahmot vaihtuvat. Eipä tunnu noita taviksia kiinnostavan kuin leikkiminen ja sen katselu. Ovat kaiketi jääneet 5-vuotiaiden tasolle.
Miksi aikuisten viihdeohjelmasta on tehty lasten viihdeohjelma? Onko lapsi katsojia niin paljon että kannattaa tehdä jotain Aku Ankka tyylistä paskaa jolle kukaan ei oikeasti naura? Roast ja raju huumori on parasta mitä on tarjota ja komiikan pitäisi mennä siihen suuntaan. Nämä muutamat putous hahmot jossa pysytään kovana yms on ohjelman ainoita helmiä muuten se on vaan kovaa meteliä ja tyhjää ilman pointin pointtia ja sketsit on liian turvallisia. Osa jutuista on ollut sellaisia että olen ihmetellyt miten ovat päätyneet kun itse olisin deletoinut ne huonoja ideoina kun ei ole mitään humoristista.
Aivan kamala ohjelma ja sama pätee myös juontajaan.
"Gallup: Mitä mieltä olet uudesta Putous-kaudesta: hyvä, keskinkertainen, huono? "
Ohjelma on huono ja ihmettelen miten sinne ohjelmaan on saatu yleisöä joka muka nauraa tuolle roskalle ?
Itse en enää ohjelmaa katso, mutta alussa, kun tuo Putous alkoi katsoin sitä.
Muutenkin kaikissa ohjelmissa tulee aina punikkien puolueellisuus korostetusti esille.
HUONO
Huono, huonompi, HUONOIN
Väkisin väännettyä skeidaa,ei muuta.
Pikkutuhma lastenohjelma....🤣🤣🤣
Vuosi vuodelta menee huonommaksi. Nyt täytyy pysyä kovana, ettei viimeinenkin nokkeluus tipu pois. Jos näin, loppuu putouksen katsominen.
Ikävä niitä aikoja, kun putousta katsoessa sai nauraa vedet silmissä ja pissat housuissa.
Kummallisia mielihaluja, mutta kyllähän housuihin voi pissata nauramattakin.
Ei voisi enää huonommaksi mennä. Eilinen jakso tylsääkin tylsempi ja meinasin nukahtaa kesken. Hahmot todella väkisin tehtyjä ja lapsellisia. Tosin ohjelmahan tehdään nykyään lapsille ei aikuisille. Ikävä on niitä putouksen alkuaikoja, kun hahmot olivat hyviä ja ohjelma tehtiin selkeästi aikuisille. Lapset muutenkin pitäisi olla nukkumassa tuohon aikaan.
Mikäli enää ei tehdä putousta jatkossa aikuisille, niin itse en ohjelmaa tulevilla kausilla katso mikäli tuolle enää jatkoa tulee. Eiköhän tuo ohjelma ole jo aika kuopata.
Ei tota kukaan täyspäinen pysty katsomaan. Eikö olisi jo aika lopettaa tämä formaatti.
Herra jestas. Kaikki tuhannet tyhjäpäitä kun sinunlainen kahjo arvostelee.
Mikä noissa vetää Lahtinen,ex äijänsä,Kataja,Jaajo,Nordman,Pimiä etc. Niin kulahtaneita naamoja - Paljonko mahtavat maksaa että pääsevät kanaville??
Kaikki putoukset on vain lasten älylle...Ei yhtään kiinosta.
Aivan järkyttävää puuta. Hohhojjaa
Huono huonompi huonoin.
Voiko huonompaa olla ? ..........Ei voi ! 😝
Vain pari tyyppiä sarjaherjaa tässä ketjussa monta
kertaa päivässä Putousta.
Fraasimaista löpinää!
Tyhjää trollausta!
Hankkikaa elämä!
Nikke voittaa!
Jos vain pysyy kovana!
:-)
No onhan se niin että Munamiehen ylittäjää
ei vielä ole tullut.
Se oli kansainvälistä tasoa! Hyvä Riku Nieminen!
Mutta tämän kauden tuleva voittaja lienee taas Niklas Pohjola,
koska hahmo todella naurattaa mua ja sillee hyvin positiivisesti.
Sympaattinen Nikke, oot tosi hyvä!
Oho! Se ei olekaan Niklas vaan Nicklas!
Olkaa tekin tarkkana tuon etunimen kanssa!
En voi kommentoida, koska moista ohjelmaa katsele. Uskontoni kieltää sen, sekä yleensäkin Tv,n katselun.
Tv,ä asuu ja elää pahuus, hulluus.
Valehtelet! Heikko trollausyritys!
Ja sun päässä pöpiys.
tOSI ON,AIVAN TYHJÄ SARJA
tyhjä sarjakommentoija tuossa taas tyhjän sanottavansa kanssa
Juu, ei kiinnosta sitten pätkän vertaa moinen ohjelma.
Tunnet kuitenkin moisen ohjelman laadun oikein hyvin!
Huono, menee joka vuosi vaan huonommaksi nii kuka sitä ees enää kattoo? Silti se vaa jatkuu joka vuosi vaikka hahmot vaan huononee ja juontaja ja näyttelijät on surkeita. Varmaa jatkuu vielä 7 vuoden päästä.😮💨
HUONO.
Olen nauranut niin veretsilmissä että 🤣🤣🤣😝🤪😜🤩😍🥰😭
Pa*ka, niinkun kaikki muutkin kaudet!
Ennen kaikki oli toisin. Munamies takaisin!
"Pieni muna, iso sielu!"
Ei ole putous niin hyvä kuin aiempina vuosina, aika lapsellista johtuu varmaan siitä kun itse vanhenen!
Putous on jo aikansa "eläköitynyt", EI JATKOON, miksi? syy: Nina Lahtinen, eiks tää vitun riksun kehärääkki tajua lopettaa, paisunut kuin pulla taikina paikallisessa leipomossa, osaa ne muutamat "repliikit" ja she siitä, peruspaskaa.
Sanoo missi tai mister suomi( omasta mielestään) oikeasti riihenseinästä revitty piru.
Toivotaan että tämä olisi viimeinen kausi koska ohjelma on aikansa elänyt ja joutaa hautaan. Nina Lahtiselle voisi myös poistaa saman tien.
Ihan huonoksi on jo mennyt koko Mtv nykyään.
No myy telkkari
Teille ei kelpaa mikään kanava.
Ei tule mieleen katsoa ohjelmaa!
Huono.
No onhan se nykyään tosi huono. Väkisinväännettyä sketsiä joka ei vaan kiinnosta.
Kiitos kun muistutit! Pitääkin muistaa huomenna katsoa!
Nicklas Pohjolan Ujo-Anselmi on aivan huippu!
Putous on pudonnut todella alas. Ei osata enää. Lapsille sopimaton. Pitäisi olla ikäraja.
Alas on pudonnut juuri siksi, kun tuo pelleily tehdään enää nimenomaan pennuille. Muutama muka "hauska" persuvitsi ohessa, joten kyllä todella on vitsit jo loppuneet tuohon formaattiin.
Putouksen ansioksi on luettava mm. tämä tosiasia, että
muutama sarjahaukkuja jaksaa tässä ketjussa
päivästä toiseen toistella tuota "huono"-sanaa ja
jauhaa sitä valhettaan, ettei katso.
Haukkujat eivät pystyisi alkuunkaan tekemään
parempaa putousta. Tää on satavarma fakta.
Se, joka pystyisi tekemään paremman putoksen,
arvostaa tätä formaattia eikä tuhlaisi panoksiaan
ainakaan sen päivittäiseen tyhjään haukkumiseen.
Yksikään tyhjä sarjahaukkuja ei kykene ikinä kasvamaan
arvostetuksi kriitikoksi.