Siellä on vähiten rasistisia vatipääpersuja.
Varissuo on Turun paras paikka asua.
15
316
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän kukaan, minkään puolue-ideologian kannattaja, vapaaehtoisesti edes halua asua, suomen Persereiässä, eli Turussa, saati sen pahimmassa mamulähiössä.
- Anonyymi
Täällä ei ole aihetta hävetä tulonsiirroilla elämistä, koska kaikki ovat sitä samaa skeidaa.
- Anonyymi
Äärioikeisto tappaa talossa ja puutarhassa
- Anonyymi
Persut pelkäävät Varissuota. Paljon on uhoa mutta ei näistä ole kohtaamaan mamuja. Niinhän se on että tyhjät tynnyrit kolisee eniten.
- Anonyymi
Minä en pelkää ja olen Sosialidemokraatti
- Anonyymi
Sekametelisoppa?
- Anonyymi
samoin kuin itäkeskus helsingissä ja mukavat huumekahvilat
- Anonyymi
narkkipersut kerjää almuja
- Anonyymi
Mutapäitä senkin edestä sitten.
- Anonyymi
Persut ja muut punaniskat dokaa tykimmin.
- Anonyymi
Houli mouses😳
- Anonyymi
Ja eniten luusereita, elätettäviä, huumeiden käyttäjiä, rikollisia...
- Anonyymi
Aivan! Siellä kannattaa tosiaankin miettii kenen kaa hengaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan! Siellä kannattaa tosiaankin miettii kenen kaa hengaa...
Tai kehen tutustuu!
- Anonyymi
En ole kelan tukien saaja ja viihdyn Varissuolla. Täällä ei hillu rasisteja
niinkuin koko muu Turku näyttää olevan täynnä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057