Halpa laskutuspalvelu E-lasku ominaisuudella yksityis henkilöille

Anonyymi-ap

Onko tietoa edullisista laskutuspalveluista, missä pystyisi lähettämään verkkolaskuja (E-laskuja) myös ykstiyis henkilöille/asiakkaille?

Kiitos jo valmiiksi vinkeistä ja infoista!

Yt. toiminimiyrittäjä

2

158

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minkä alan yrittäjä olet? Hanki iZettle tms halpa korttimaksupääte. Kuluttajanhan pitää tilata e-lasku erikseen omaan verkkopankkiinsa eli et voi vain lähettää kuluttajalle verkkolaskua. Toki jos laskutus on toistuvaa, niin sitten. Yksittäisissä laskuissa maksu heti tai sähköpostilasku on sinun vaihtoehdot.

    • Anonyymi

      Jos yksityishenkilö vaatii paperilaskua, niin kaipa sellainen lähinnä PDF-laskuna netin kautta silloin lähetetään. Voi maksaa vaikka tälläkin sen laskunsa

      Modernimpi ja nuorisolle tutumpi on ehkä se, että tuo varsinainen maksaminen menee kuluttajien kanssa tehdään vaikka Mobilepayllä.
      https://www.op.fi/mobiilimaksaminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2892
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe