EUn asema talousmahtina

Anonyymi-ap

EU on menettänyt asemansa talousmahtina. Se menetettiin noudattamalla orjallisesti Bidenin näkemyksiä jotka tähtäsivät EUn alistamiseen. EU pitää vihollisenaan Venäjää, USAa ja Kiinaa. Helvetin hyvä veto kun EU on näistä kaikista riippuvainen.

Unkari toimii järkevästi. EU koettaa eristää Orbanin hallintoa joka on hyvissä väleissä USAn, Venäjän ja Kiinan kanssa. Orban ajattelee itse - ihan ite eikä ole ottanut mallia Bidenin hallinnosta.

Jokainen voi itse tykönään ajatella kumpi malli on parempi - Unkarin vaiko latvalahon EUn malli jota myös Stupido ja Suomen hallitus noudattaa.

EUn katkeruus johtuu siitä, että menetettyään talousmahdin statuksensa omaa typeryyttään kiukku puretaan pikkutytön oikkuilulla ja saa tervejärkisissä vain naurua osakseen. Valitettavana tosiasiana pitää todeta vaan se, että elintasomme ja turvallisuutemme tulevat uhatuksi tällaisesta idioottien pelissä jossa panoksena on poliittisen eliittimme kasvojen menetys tai sitten hyvinvointi ja talouden kehitys.

Me valitsemme mieluummin sen, että pelastamme typerien päättäjiemme kasvot.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EU vie maanosaamme kohti ydinsotaa.

      EU eristäytyy vaikka on riippuvainen muista suurvalloista. Ei vaikuta kovin fiksulta puuhalta.

    • Anonyymi

      Kasvojen peseminen on nyt tärkein asia EU:ssa, mutta pesemällä niistä ei saa puhdasta.

      Unkarin ja Slovenian lisäksi on muitakin maita, jotka eivät ole EU:n isojen maiden kannalla päätöksenteossa.
      Erimielisyyttä on, mutta heikommin johdettujen maiden hallinnoilla ei ole rohkeutta vastarintaan, ne jättävät sen vahvan Unkarin tehtäväksi.

    • Anonyymi

      Eutollot meni tyhmyyttään Bidevaarin naruun!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45359
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1639
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe