Tukkaväri liian kauan päässä

Oikaisen täällä ollutta jonkun tubettajanaisen selittelyä. Vaikka tukkaväri viipyisi päässä viikon, se ei tee hiuksista tummia saati mustia. Kaupassa myytävät tukkavärit on nykyisin valmistettu niin, että tietyn ajan jälkeen väriaine lakkaa vaikuttamasta. Mikään kaupan hyllyltä otettu väriaine ei pilaa hiuksia eikä tee niistä tummia saati mustia.

Videoilla ei pidä alkaa levittää julkisesti väärää tietoa. Varsinkaan jos puhuu soopaa.
65924
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 65

Vanhimmat

Tuusniemellä taitaa pehmeiden puhuminen olla maatapa.

Äänestä

Kosulassa puhutaan paskaa.

Äänestä

Tarkoitat varmaankin HIUSVÄREJÄ?

Äänestä
  • Kyllä se Pirjohannelen koko tukka näytti mustuneen väristä.
    Yksittäisten hiusten värjääminen hius kerrallaan hiusvärillä saattaisi olla melkoisen työlästä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kyllä se Pirjohannelen koko tukka näytti mustuneen väristä.
    Yksittäisten hiusten värjääminen hius kerrallaan hiusvärillä saattaisi olla melkoisen työlästä.

    Lapset puhuu tukasta, aikuiset hiuksista...

    Äänestä

Minulla on vain kolme hiusta oikealle, kaksi vasemmalle ja jakaus keskellä päätä.
En raaski kokonaista väripakkausta ostaa vaikka mieleni tekisi nähdä uuden värin nuorennus vaikutus.

Äänestä

Pirrelle kyllä sopii Bart Simpson kampaus mutta väri valinta on väärä.
Musta väri luo lankkiharjamaisen ja kapinallisen synkän tunnelman.

Ikääntyneen ihmisen pitää ottaa huomioon tukkaansa värjätessään se ajan jakso jota elää.

Nuoruutta ikäihminen elää vain muistoissa, hepsan keikalta näyttävä mummeli on säälittävä näky

Äänestä
  • Turamummon kukonheltta tyyli on naurettava!

    Äänestä

Ikuinen kaija koo on hirvistys.

Äänestä

Joka videolla selittelee että kun tukka on nyt näin ja näin... Vaikuttaa narsismilta. Omat pikku ympyrät, pitäisi käydä tuulettumassa kuten turamummin.

Kovasti matkii turamummia, nyt jo lakattuja kynsiäkin esittelee. Onko Tuusniemen hoitsuilla pitkät lakatut kynnet? Muualla ei kyllä hyväksytä hoitotyössä !
Turamummilla on kivemmat, virkeät videot, joissa paljon katsottavaa, on matkoja, vierailuja, retkiä, isoäiti, ihana perhe jne. Ei ph pärjää millään, vaikka kovasti kilpailee.
Mummi sai myös ihanat ruusut fabeiltaan reissussa ollessaan. Hän on kiva, ihana ihminen.
Mummilla katsojia paljon enemmän.

Äänestä
  • Kiero on kuin korkkiruuvi tuo Turamummo👎Itse kerännyt nuo ruusut jostain kaupan roskiksesta
    Olivat jo lakastumispisteessä!🤮

    Äänestä

Hyvät työkaverit tykkää sen tukasta.

Äänestä

Pirjo ei lakannut,kuin yhden kynnen kokeeksi ja sanoi,ettei lakkaakkaan,kun lohkeiltua pitäisi poistaa,ettei mene ruokiin,niin ei lakkaakkaan.
Tuo Turamummon väite,että kynnet pysyy parempina pakattuna,on paskapuhetta!Lakka se vasta kuivattaa ja tekee kynnet hauraammiksi.Joskus lakkasin ,mutten missään tapauksessa enää sorru moiseen tyhjänpäiväisyyteen?
Siistit,lakkaamattomat ja säännöllisesti leikatut kynnet ovat ilo silmälle ja kauneimmat!

Äänestä
  • Jo 20 vuotta on kaupasta saanut laadukkaita, kynsiä hoitavia lakkoja. Puhdistetaan entiset lakat saman sarjan hoitavalla kynsilakanpoistoaineella, lakataan kynnelle hoitava seerumi ja viimeistellään kynttä suojelevalla, lohkeilemattomalla lakalla, esim. värittömällä sävyllä. Kynnet eivät enää liuskoitu, pysyvät siisteinä ja hoidettuina.

    Tuo setti maksaa lähelle 80e, mutta on riittoisat laadukkaat tuotteet.

    Äänestä

Mitä vanhempi ihminen, sitä huonommin tummat hiusvärit sopii. Vaaleammat ja luonnollisemmat hiusvärit käy paremmin. Mikään ei oo karmeemman näköstä, kun 7kymppinen kalman kalpea mummo vetää mustan hiusvärin päähän. Ja parin viikon päästä harmaa juurikasvu puskee näkyviin.

Äänestä
  • Entäpä tuo leggins/yöpaita-yhdistelmä!
    Turamummolla aina päällä,onpa mautonta!

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Entäpä tuo leggins/yöpaita-yhdistelmä!
    Turamummolla aina päällä,onpa mautonta!

    Mene sinne Savonlinnan palstalle levittämään tuota turasanomaasi, täällä siihen et vastetta saa vaikka kuinka yrität.

    Äänestä

  • Kyllä pirre vähän nuortu kun tukan värjäs. Mutta se siitä ja entäs sitten.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Entäpä tuo leggins/yöpaita-yhdistelmä!
    Turamummolla aina päällä,onpa mautonta!

    Joulupukki (ukki) toi vielä muovisen, hiostavan lumiukko - oloasun. Pakkohan sitä on pitää ukin mieliksi, vaikka olo on kuin olis jossain höyrysaunassa. Materiaali on fleeceä, mikä on pahin mikromuovin aiheuttaja😠

    Äänestä

"Hyvät työkaverit tykkää sen tukasta."

Ainakin kovasti kehuivat kommenteissa kuinka hyvin musta sopii Pirren uudistuneeseen ulkomuotoon
Ovat ylpeitä esihenkilöstään.

Mukava on nyt seurata miten toimii jatkossa kun oma hiusväri puskee huisten juuriin hiusten kasvaessa.

Sitä on semmoista tököttiä jolla juurikasvun väriä voi peitellä, sitä sitten suihkuttelee.

Äänestä
  • Tämä tais olla eka kerta, kun Pirre naamaansa kunnolla näytti..🤔 Oli juuri ssanu punavärin hiuksiinsa.😉 Tammik.-24.

    Äänestä

Pirren fanit ovat tyhmiä akkoja kun eivät osaa peitellä tunteitaan.

Ei kauniille ihmiselle sanota:
"Olipa ihana nähdä sinun naama"
"Sinulla on nätti naama"

Vaan sanotaan:
"Kylläpä sinulla on kauniit kasvot"

Äänestä
  • Pirrellä se on naama. Se on ihan asiallisesti sanottu. Useinkin voisi ilmaista että kuin petolinnun perse? Jos sanotaan että kauniit kasvot niin se on samaa kuin keisari keikisteli kalsarit jalassa ja alamaiset ihasteli sen hienoa uutta pukua.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Pirrellä se on naama. Se on ihan asiallisesti sanottu. Useinkin voisi ilmaista että kuin petolinnun perse? Jos sanotaan että kauniit kasvot niin se on samaa kuin keisari keikisteli kalsarit jalassa ja alamaiset ihasteli sen hienoa uutta pukua.

    Mutta ei tubettajille saa sanoa mitä näkee, mitä kuulee ja mitä tuntee.
    Pitää vain kierrätellä, kaarratella tai olla hiljaa.

    Äänestä

MIksi et kommentoinut suoraan sinne youtubeen? Olis voinu mennä jotain oikein.

Äänestä
  • "MIksi et kommentoinut suoraan sinne youtubeen? Olis voinu mennä jotain oikein."
    Minne Youtubeen voi kommentoida?

    Äänestä

  • Sinulla on kaunis ääni. Saattanan varis.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    "MIksi et kommentoinut suoraan sinne youtubeen? Olis voinu mennä jotain oikein."
    Minne Youtubeen voi kommentoida?

    Kannattaa tutustua ja kelailla vähän ruudun allekkin.

    Äänestä

  • Ei youtubeen kannata kirjautua, kun voi katsella ihan ilmankin videoita.
    Silloin ei pääse kommentoimaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Ei youtubeen kannata kirjautua, kun voi katsella ihan ilmankin videoita.
    Silloin ei pääse kommentoimaan.

    Se on juurikin näin. Kommentoida ei voi, ellei ole antanut henkilötietojaan tupeen. Olipahan taas pirrellä kevennetty ruoka; se oikein tihkui rasvaa makkarasta ja pastanyytin sisältä..😱

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Ei youtubeen kannata kirjautua, kun voi katsella ihan ilmankin videoita.
    Silloin ei pääse kommentoimaan.

    Tietenkin täällä voi kitistä ja valittaa kaikesta anonyyminä. Tää on just se tosi peräkamipoikien juttu. Ei ole rehellinen sellainen joka ei anna tietojaan mihinkään. Sen voi valita miten toimii mutta täällä ainakin on suuri määrä typeriä perusnörttejä jotka ei edes osaa kirjautua mihinkään. Sen viisaamman siskon/veljen poika/tyttö on heidät opastanut tänne kun ovat ensin luvanneet ettei kerro kellekkään, että tumpelo on täällä kirjoittelemassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Tietenkin täällä voi kitistä ja valittaa kaikesta anonyyminä. Tää on just se tosi peräkamipoikien juttu. Ei ole rehellinen sellainen joka ei anna tietojaan mihinkään. Sen voi valita miten toimii mutta täällä ainakin on suuri määrä typeriä perusnörttejä jotka ei edes osaa kirjautua mihinkään. Sen viisaamman siskon/veljen poika/tyttö on heidät opastanut tänne kun ovat ensin luvanneet ettei kerro kellekkään, että tumpelo on täällä kirjoittelemassa.

    Ja jos kirjautuu, eihän se mikään pakko ole oikeita tietoja antaa. Sähköpostin voi avata vaikka tuhansia kertoja. Näinhän niitä seuraajiakin tehtailijat tekevät...

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Ja jos kirjautuu, eihän se mikään pakko ole oikeita tietoja antaa. Sähköpostin voi avata vaikka tuhansia kertoja. Näinhän niitä seuraajiakin tehtailijat tekevät...

    Perusrehellinen vastaus

    Äänestä

"Kannattaa tutustua ja kelailla vähän ruudun allekkin."

Siis mitä vittua!
Se on täysin tubettajan vallassa mitä siellä Youtuben ruudun alla kommenteissa näkyy.
Joillakin tubettajilla on jatkuva pesänsiivous käynnissä.

Äänestä
  • Totta. Tuntuu, että suorastaan päivystetään 24/7 kyttäämässä kommentteja ja epämieluisat poistetaan välittömästi.

    Äänestä

  • Näin on.Järkevät kommentoijat poistetaan välittömästi(Turat)!

    Äänestä

  • Eikös se juuri niin pidä ollakin. Sen vuoksi nämä toopet on täällä.

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    Eikös se juuri niin pidä ollakin. Sen vuoksi nämä toopet on täällä.

    Antaa vääristyneen kuvan tubettajasta.
    Turamummo ei kestä kuulla yhtään totuutta itsestään,on niin sokea omia virheitään kohtaan.
    Sanoi viime videon kommentissa,että jos ei kuka tykkää,niin voi painua muualle!
    Aika selvä viesti seuraajille!
    Kannattaa lukea tuon hirviön kommentit!

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Totta. Tuntuu, että suorastaan päivystetään 24/7 kyttäämässä kommentteja ja epämieluisat poistetaan välittömästi.

    Paskanjauhajille aivan oikein jos ei oikeaa sanottavaa löydy!!

    Äänestä

  • Anonyymi00045 kirjoitti:

    Paskanjauhajille aivan oikein jos ei oikeaa sanottavaa löydy!!

    Paskanjauhaja tubettajille aivan oikein.Että alapeukkua vaan joka videolle ja kommentteihin 👎

    Äänestä

Alapeukut on vittumaiselle tubettajalle oikeata myrkkyä. Turha sinne kommentteihin on mitään viisasta laittaa kun heti kohta pyyhkäistään pois ja bannia paukahtaa. LAITA VAAN REILUSTI ALAPEUKKU.

Äänestä
  • Justiinsa näin. Alapeukkua vaan,👎 haluamme katsoa aitoa elämää, eikä teeskentelyä ja näyttelemistä😡🎭

    Äänestä

  • Anonyymi00052 kirjoitti:

    Justiinsa näin. Alapeukkua vaan,👎 haluamme katsoa aitoa elämää, eikä teeskentelyä ja näyttelemistä😡🎭

    Ei laiteta vaan näin 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00052 kirjoitti:

    Justiinsa näin. Alapeukkua vaan,👎 haluamme katsoa aitoa elämää, eikä teeskentelyä ja näyttelemistä😡🎭

    👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00055 kirjoitti:

    Ei laiteta vaan näin 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

    👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎🤡

    Äänestä

Laitetaan Turille vaan alapeukkua.Sen ovat ansainneet!

Äänestä
  • Laitettu on ja lisää tulee!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Laitettu on ja lisää tulee!!!!

    Mene sinne Savonlinnan kanavalle peukkujas laittelemaan, hus hus!

    Äänestä

  • Anonyymi00046 kirjoitti:

    Mene sinne Savonlinnan kanavalle peukkujas laittelemaan, hus hus!

    Laitettu on!😂

    Äänestä

👎👎👎👎👎

Äänestä
  • Ehei, yläpeukkuja laitetaan joka videoon, tietysti!

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Ehei, yläpeukkuja laitetaan joka videoon, tietysti!

    Höpö löpön 🤡

    Äänestä

Miksi alapeukkujen tilastoa ei näytetä?

Vastaus:

Se on myrkkyä Youtubelle ja tubettejalle. Mainostajat kaikkoavat ja bisnes kärsii!

Äänestä

Oispa edes tukkaa.😂

Äänestä

Hyvä että poistavat epäasialliset kommentit. Mummi on ihana, samoin turaukki. Pojankin videot ok.

Äänestä
  • Alapeukkua vaan Turien videoiden alle👎

    Äänestä

  • Anonyymi00057 kirjoitti:

    Alapeukkua vaan Turien videoiden alle👎

    Höpön löpö🤡

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Höpön löpö🤡

    Höpö mummo mene nukkumaan jo!🫵🧑‍🦳

    Äänestä

  • Anonyymi00059 kirjoitti:

    Höpö mummo mene nukkumaan jo!🫵🧑‍🦳

    Mummo tekis kaikkein viisaimman teon mielenterveytensä takia lopettamalla tupetuksen kokonaan, mutta kun on narsisti ja haluaa esiintyä ja näytellä, niin senkun vain..

    Äänestä

  • Anonyymi00064 kirjoitti:

    Mummo tekis kaikkein viisaimman teon mielenterveytensä takia lopettamalla tupetuksen kokonaan, mutta kun on narsisti ja haluaa esiintyä ja näytellä, niin senkun vain..

    Narsisti on. Se on helposti nähtävissä kun puhuu kameralle. Hipelöi tukkaansa ja yrittää hymyilläkin valloittavasti. Kyllä on surkeaa teatteria.

    Äänestä

  • Anonyymi00064 kirjoitti:

    Mummo tekis kaikkein viisaimman teon mielenterveytensä takia lopettamalla tupetuksen kokonaan, mutta kun on narsisti ja haluaa esiintyä ja näytellä, niin senkun vain..

    Samoin kun sinä voisit lopettaa tuon tura höpinäsi jos mielenterveydessäsi yleensäkään on enää mitään säilyttämistä!

    Äänestä

Tyhjäntoimittaja Turille alapeukkua vaan videoiden ja kommenttien alle 👎

Äänestä
  • Savonlinnan 8keskustteluihin voi siis mennä kommentoimaan totuuksia piirakanleipojasta? Sieltä ei poisteta kommentteja koska täällä keskustelussa saa vapaasti nyrkkeillä turien kanssa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oikaisen täällä ollutta jonkun tubettajanaisen selittelyä. Vaikka tukkaväri viipyisi päässä viikon, se ei tee hiuksista tummia saati mustia. Kaupassa myytävät tukkavärit on nykyisin valmistettu niin, että tietyn ajan jälkeen väriaine lakkaa vaikuttamasta. Mikään kaupan hyllyltä otettu väriaine ei pilaa hiuksia eikä tee niistä tummia saati mustia.

Videoilla ei pidä alkaa levittää julkisesti väärää tietoa. Varsinkaan jos puhuu soopaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu