MTV3 ohjelmat

Anonyymi-ap

Montako vuotta ajattelitte näyttää samaa levyraatia. Sama tullut jo ainakin neljä kertaa peräkkäin. Näin pilataan hyvät ohjelmat,kun näytetään samaa niin kauan,että kukaan ei viitsi katsoa enään ollenkaan.

5

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykyisin kaikki ohjelmat uusitaan moneen kertaan. Huutokauppakeisari, Kapen keittiökaappaus, Levyraati ja moni muu, pyörii useilla kanavilla. Eilen tuli Koskinen kahdelta kanavalta ja molemmat jo aiemmin näytettyjä. Ei ne niin hyviä ole, että haluaa toistamiseen katsoa kyllä juoni ja loppuratkaisu jää mieleen kertakatsonnalla.

    • Anonyymi

      Itse en ainakaan aio rekisteröityä ja kirjautua mainoskanavien toistopalveluihin, joten ihan hyvä että näyttävät ohjelmat/ jaksot useampaan kertaan eri aikoihin. Eri kanavien ensiesitykset on yleensä parhaaseen katseluaikaan eli usein päällekkäin ja on valittava minkä katsoo ja muut sitten joskus myöhemmin.

      Se että uusi jakso tulee viikon välein opettaa tiettyä kärsivällisyyttä. Suoratoistopalvelut taas kouluttaa ihmiset "kaikki mulle heti" -asenteeseen, kun pitkänkin tv-sarjan voi katsoa vaikka kerralla läpi.

      • Anonyymi

        En varmasti kirjaudu enkä rekisteröidy IKINÄ saavat ruinata tekemään niin hamaan tappiin asti täysin turhaan,antaa heidän kiehua ja käydä kuumana sen takia kun kieltäydymme tekemästä pyydetyt toimenpiteet EI! EI! EI! emme rekisteröidy emmekä kirjaudu mainoskanavien toistopalveluihin piste, saavat ajaa ne alas tarpeettomina sekä turhina niissä työskentelevät voivat mennä hakemaan muita töitä tai olla työttöminä ihan sama mulle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En varmasti kirjaudu enkä rekisteröidy IKINÄ saavat ruinata tekemään niin hamaan tappiin asti täysin turhaan,antaa heidän kiehua ja käydä kuumana sen takia kun kieltäydymme tekemästä pyydetyt toimenpiteet EI! EI! EI! emme rekisteröidy emmekä kirjaudu mainoskanavien toistopalveluihin piste, saavat ajaa ne alas tarpeettomina sekä turhina niissä työskentelevät voivat mennä hakemaan muita töitä tai olla työttöminä ihan sama mulle.

        No hyvin moni kuitenkin katsoo ohjelmat suoratoistona silloin kun huvittaa, ehkä uutiset voidaan katsoa suorana perinteisesti.


    • Anonyymi

      Ei sitä ole pakko katsoa. Sinun pitäisi ymmärtää, että kaikki eivät voi aina olla telkkarin ääressä samaan aikaan. Siksi tulee uusintoja, että ne, jotka ovat olleet duunissa tai jossain, voivat sen nähdä. Tyhmä ulisee siitä tänne palstoille. Agatha Christien elokuvat on tulleet ainakin kakskymmentä kertaa, ja jotkut sarjat alkaa uusintoina alusta uudestaan. Ne on niitä varten, jotka ei ole jaksoja aikaisemmin nähneet. Vaihda kanavaa tai laita töllö kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11198
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2565
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1781
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1675
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1320
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1265
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1086
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      112
      1014
    Aihe