Mistä voi lukea tietoja monestikko on oltu pois valtuustosta 4v aikana ja toisen monestiko on äänestäny vain tyhjää li kansan antamalla mandaatilla on vain pyyhitty lattiaa?
Mistä näked tietot???
Ykan valtuusto
16
599
Vastaukset
- Anonyymi
Näkiskö kalajaskasta, eikös siellä tehä tutkivaa journalismia? Vai miten se oli...
- Anonyymi
Ei varmaankaan suoraan voi lukea, mutta tämä on helppo tarkistaa kaupungin nettisivuilta kokouspöytäkirjoista.
- Anonyymi
seuraavat tulee suoraan palvelutalosta,ovat vanhoja vaareja ja mummuja,ja liikaa lupaavat,ja takin kääntäjiä,ymm joutilaita
- Anonyymi
Jos haluatta että koulut loppuu ja muukin kurjistus jatkuu niin kepu on oikea valinta. Mutta jos muutosta kaipaatte niin joku muu puolue on vaihtoehto.Kepulandiahan on jo nähty.
- Anonyymi
niinpä sossujen ja kepujen aika on ollut,ja toivottavasti ykalaiset sen nyt viimeistään huomaavat,mutta on varma että samat hyvävelipuolueet jatkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
niinpä sossujen ja kepujen aika on ollut,ja toivottavasti ykalaiset sen nyt viimeistään huomaavat,mutta on varma että samat hyvävelipuolueet jatkaa.
tutkitaanko ehokkaiden taustat onko rikollisia ehokkaina,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
niinpä sossujen ja kepujen aika on ollut,ja toivottavasti ykalaiset sen nyt viimeistään huomaavat,mutta on varma että samat hyvävelipuolueet jatkaa.
Nyt on ollut persujen ja kokkareiden aika ja kaikki persehellään.
- Anonyymi
Me nnmme mangaatin vaaleihn. Antaisitko mandaatin edustaa itseäsi. Jos valtuutettu vääistelisi vastuun ja äänestäisi tyhää. Asiakirjoista näkyy että kokomuukse mikko korkiakoski(pollari) äänesti tyhjää eli jätti sinun kantsi ja vaikeni vain. Ei mitään vastuun kantoa.
Toinen oli ps maria sorvisto tyhjää äänesti. Nyt kannattaa lukea kaikki pöytäkirjat valtuustosta. Kovin on osa pous myös istunnoista.
Nämä eivät sinne kuulu enää tyhjää äänestämään. Eiätkä myöskään ketkään jotka lähtevät perussuomaoaisten listoilta, silloin kannattaa, itoutumattomakin puoluetta ja kerää ääniä purran leikkaussaksille ja hyväksyy purran oulaskankaan alasajon.- Anonyymi
opettele kirjoittamaan
- Anonyymi
Tärkeä tieto, kun miettii, kenelle äänensä antaa.
- Anonyymi
Kyllä on hyvä olla perille kuka istuu päättämässä ja ei ole mitään mieltä, kyllä en semmoista mene enää äänestämään. Sama kuin olisi antanut luvan nostaa palkkiota tekemättä mitään.
- Anonyymi
Joo, näille tyhjää äänestäville valtuutetuille on turha näissä vaaleissa enää ääntänsä antaa. Eiköhän näiden aika nyt ollut ja mennyt. Listoilla on onneksi kuitenkin vielä useita rehtejä ehdokkaita. Valitaan päättäjät näiden joukosta. Samoin uusillekin on annettava mahdollisuus, joten joutaisi jo parin vanhan urautuneen jäärän luovuttaa.
- Anonyymi
Persulandia on nähty.
- Anonyymi
onko tutkittu kaupungintalon vessat niinkuin tutkittiin eduskuntalonvessat vasta ja haloo löyty huumausaine jäämiä
- Anonyymi
Kyllähän ne nuo kylät pikkuhiljaa vain tyhjenee ja se on turha niitä tekohengittää.
- Anonyymi
Nii että parempi vain toivoa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074589Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724376Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097- 67979
- 56954
- 92928