Ykan valtuusto

Anonyymi-ap

Mistä voi lukea tietoja monestikko on oltu pois valtuustosta 4v aikana ja toisen monestiko on äänestäny vain tyhjää li kansan antamalla mandaatilla on vain pyyhitty lattiaa?

Mistä näked tietot???

16

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näkiskö kalajaskasta, eikös siellä tehä tutkivaa journalismia? Vai miten se oli...

    • Anonyymi

      Ei varmaankaan suoraan voi lukea, mutta tämä on helppo tarkistaa kaupungin nettisivuilta kokouspöytäkirjoista.

      • Anonyymi

        seuraavat tulee suoraan palvelutalosta,ovat vanhoja vaareja ja mummuja,ja liikaa lupaavat,ja takin kääntäjiä,ymm joutilaita


    • Anonyymi

      Jos haluatta että koulut loppuu ja muukin kurjistus jatkuu niin kepu on oikea valinta. Mutta jos muutosta kaipaatte niin joku muu puolue on vaihtoehto.Kepulandiahan on jo nähty.

      • Anonyymi

        niinpä sossujen ja kepujen aika on ollut,ja toivottavasti ykalaiset sen nyt viimeistään huomaavat,mutta on varma että samat hyvävelipuolueet jatkaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        niinpä sossujen ja kepujen aika on ollut,ja toivottavasti ykalaiset sen nyt viimeistään huomaavat,mutta on varma että samat hyvävelipuolueet jatkaa.

        tutkitaanko ehokkaiden taustat onko rikollisia ehokkaina,


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        niinpä sossujen ja kepujen aika on ollut,ja toivottavasti ykalaiset sen nyt viimeistään huomaavat,mutta on varma että samat hyvävelipuolueet jatkaa.

        Nyt on ollut persujen ja kokkareiden aika ja kaikki persehellään.


    • Anonyymi

      Me nnmme mangaatin vaaleihn. Antaisitko mandaatin edustaa itseäsi. Jos valtuutettu vääistelisi vastuun ja äänestäisi tyhää. Asiakirjoista näkyy että kokomuukse mikko korkiakoski(pollari) äänesti tyhjää eli jätti sinun kantsi ja vaikeni vain. Ei mitään vastuun kantoa.
      Toinen oli ps maria sorvisto tyhjää äänesti. Nyt kannattaa lukea kaikki pöytäkirjat valtuustosta. Kovin on osa pous myös istunnoista.
      Nämä eivät sinne kuulu enää tyhjää äänestämään. Eiätkä myöskään ketkään jotka lähtevät perussuomaoaisten listoilta, silloin kannattaa, itoutumattomakin puoluetta ja kerää ääniä purran leikkaussaksille ja hyväksyy purran oulaskankaan alasajon.

      • Anonyymi

        opettele kirjoittamaan


    • Anonyymi

      Tärkeä tieto, kun miettii, kenelle äänensä antaa.

    • Anonyymi

      Kyllä on hyvä olla perille kuka istuu päättämässä ja ei ole mitään mieltä, kyllä en semmoista mene enää äänestämään. Sama kuin olisi antanut luvan nostaa palkkiota tekemättä mitään.

      • Anonyymi

        Joo, näille tyhjää äänestäville valtuutetuille on turha näissä vaaleissa enää ääntänsä antaa. Eiköhän näiden aika nyt ollut ja mennyt. Listoilla on onneksi kuitenkin vielä useita rehtejä ehdokkaita. Valitaan päättäjät näiden joukosta. Samoin uusillekin on annettava mahdollisuus, joten joutaisi jo parin vanhan urautuneen jäärän luovuttaa.


    • Anonyymi

      Persulandia on nähty.

      • Anonyymi

        onko tutkittu kaupungintalon vessat niinkuin tutkittiin eduskuntalonvessat vasta ja haloo löyty huumausaine jäämiä


    • Anonyymi

      Kyllähän ne nuo kylät pikkuhiljaa vain tyhjenee ja se on turha niitä tekohengittää.

      • Anonyymi

        Nii että parempi vain toivoa?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      47
      7745
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4293
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3765
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3220
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2916
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      69
      2646
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      67
      2532
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      58
      2479
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2349
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2306
    Aihe