Minkähän takia maahanmuuttajat vie työpaikat? Ovat ahkeria, haluavat tehdä töitä, mutta meidän omat lippistyypit ja masentujat eivät jaksa herätä aamulla. Ajellaan vaan autoilla kun herätään, ja ollaan netissä.olen onnellinen että jotkut pelastaa tämän maan. Kiitos teille ihanat uudet suomalaiset!
Työpaikat hakusessa?
13
428
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Lippalakki luusereita riittää...
- Anonyymi
Kiitos vaan! Mutta veivät ne maahanmuuttajat vie työpaikkoja! Parempi ehkä sanoa, että suomalaiset välttelevät näitä työpaikkoja.
- Anonyymi
Raaheen ei enään yhtään Ukraina tai muunkaan laista äheltäjää.kohta ei Suomea kuule kun kaupungille menee vaan Ukrainan ym mölinää.ei Raahea näin saada mihinkään.nuoret vaan vittuuntuu kun Maria hyysätään.eli saa tämä matuhomma riittää .ei sossuakat tätäkään tajua kun ovat lestoja.järkeä hommaan perkele.raahessa lestafirmat ottavat matut töihin ja halvalla menee
- Anonyymi
Nykyajan penikat ja amis.
- Anonyymi
Myös taimaalaiset hoitajat 3yhden suomalaisen palkalla,Ai niin mut ne yhteiskunnan tuet asunnot autot eläminen jääkin suomalaisen veronmaksajan maksettavaksi.
- Anonyymi
Syytäkää hallitusta.sehän ajaa tätä takaa.ottavat matuja töihin ja romuttavat palkat sekä muut äänestäkää saatanan ääliö t.ei maut ole kovaa työmiestä.uskokaa ketä uskotte aivopestyt.lestat ja hyvävelikin Raahessa pyörii niin että oksettaa.
- Anonyymi
Sinitakkiset luovat täällä raivo hullut syrjäytyneet heidän toiminnalla omia vastaan.. Tätä nykyä tuli piste lääkärin käynneille koska päivärahat eivät riitä tuloksettomaan tilaan. Vastaan raivokkaasti joka ikistä valtion leipään duunaavia ja olkoot he ylpeitä kun pysäytys yrityksellä lähtee muiltakin henki kuin itseltä.. Koska toiminta ja seuraamus ovat vieneet tärkeimmän asian josta välitin niin tulkoot tulevasta esimerkki mutta johdatellun tai vääristetyn otsikon alta. Enää ei raha riitä ja koska odotettu mutta tämän hetkinen täysin tarpeeton aika muuttui koska välitä enään muustakaan elämän tarjonnasta. Tarjoan sitten sen mitä halutaan tai mikä on luotu koska tietty henkilöstö ja sen piirit eivät tietojeni kautta tätä henkilöä enään pahenna tästä
- Anonyymi
Järkevät ja isänmaalliset ihmiset äänestäkää perussuomalaisia myös kunta- ja aluevaaleissa.
- Anonyymi
Eihän kukaan petturipersuja äänestä enään missään vaaleissa koskaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän kukaan petturipersuja äänestä enään missään vaaleissa koskaan!
Niimpä, EI ANNETA NIILLE mahdollisuutta tuhota tämä maa jota kutsutaan vielä Suomeksi.
- Anonyymi
Äänestä persuja joo.samanlaista sakkia kuin muutkin ja kusta päässä.en äänestä enään ketään enkä mitään.riitti äänestys saatanan ääliö t.
- Anonyymi
Vassarin aloitus. Ruotsistahan on oikein hyvä esimerkki mitä nämä "työntekijät" hommaa!
- Anonyymi
Lestat pilaavat kaiken.sitten nämä äänestävät kepulaisia lestoja.raahen on lestoitettu.tämäkin saatanan lahko pitää kieltää.tekopaskaa porukkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463230Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091962Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171930Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si831807- 181532
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431438- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901329Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261222UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168