Työpaikat hakusessa?

Anonyymi-ap

Minkähän takia maahanmuuttajat vie työpaikat? Ovat ahkeria, haluavat tehdä töitä, mutta meidän omat lippistyypit ja masentujat eivät jaksa herätä aamulla. Ajellaan vaan autoilla kun herätään, ja ollaan netissä.olen onnellinen että jotkut pelastaa tämän maan. Kiitos teille ihanat uudet suomalaiset!

9

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä. Lippalakki luusereita riittää...

    • Anonyymi

      Kiitos vaan! Mutta veivät ne maahanmuuttajat vie työpaikkoja! Parempi ehkä sanoa, että suomalaiset välttelevät näitä työpaikkoja.

    • Anonyymi

      Nykyajan penikat ja amis.

    • Anonyymi

      Myös taimaalaiset hoitajat 3yhden suomalaisen palkalla,Ai niin mut ne yhteiskunnan tuet asunnot autot eläminen jääkin suomalaisen veronmaksajan maksettavaksi.

      • Anonyymi

        Syytäkää hallitusta.sehän ajaa tätä takaa.ottavat matuja töihin ja romuttavat palkat sekä muut äänestäkää saatanan ääliö t.ei maut ole kovaa työmiestä.uskokaa ketä uskotte aivopestyt.lestat ja hyvävelikin Raahessa pyörii niin että oksettaa.


    • Anonyymi

      Sinitakkiset luovat täällä raivo hullut syrjäytyneet heidän toiminnalla omia vastaan.. Tätä nykyä tuli piste lääkärin käynneille koska päivärahat eivät riitä tuloksettomaan tilaan. Vastaan raivokkaasti joka ikistä valtion leipään duunaavia ja olkoot he ylpeitä kun pysäytys yrityksellä lähtee muiltakin henki kuin itseltä.. Koska toiminta ja seuraamus ovat vieneet tärkeimmän asian josta välitin niin tulkoot tulevasta esimerkki mutta johdatellun tai vääristetyn otsikon alta. Enää ei raha riitä ja koska odotettu mutta tämän hetkinen täysin tarpeeton aika muuttui koska välitä enään muustakaan elämän tarjonnasta. Tarjoan sitten sen mitä halutaan tai mikä on luotu koska tietty henkilöstö ja sen piirit eivät tietojeni kautta tätä henkilöä enään pahenna tästä

    • Anonyymi

      Järkevät ja isänmaalliset ihmiset äänestäkää perussuomalaisia myös kunta- ja aluevaaleissa.

      • Anonyymi

        Eihän kukaan petturipersuja äänestä enään missään vaaleissa koskaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän kukaan petturipersuja äänestä enään missään vaaleissa koskaan!

        Niimpä, EI ANNETA NIILLE mahdollisuutta tuhota tämä maa jota kutsutaan vielä Suomeksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."

      Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu
      Suomalaiset julkkikset
      62
      1653
    2. Riikka Purra: Olemme epäonnistuneet

      PS-ehdokkaan taustalta paljastuu rikollis­järjestön jäsenyys ja raiskaus­tuomio Perussuomalaiset poisti Marko Kääriäise
      Maailman menoa
      93
      1320
    3. Seksuaalinen häirintä takseissa järkyttää - Katsoitko ohjeet tuleville taksikuskeille tv:stä?

      Seksuaaliset teot takseissa Suomessa olivat harvinaisia ennen taksialan vapauttamista vuonna 2018. Sen jälkeen Helsingin
      Maailman menoa
      77
      1114
    4. Se oli siinä Ähtärin sairaala

      Aamulla uutisissa yhdellä äänellä hävisi Ähtäri,taas kepu petti https://areena.yle.fi/podcastit/1-73786019
      Ähtäri
      40
      1081
    5. RYÖSTÖ KESKELLÄ PÄIVÄÄ

      Oliko ryöstäjä paikallisia vai muualta tulleita ?
      Pyhäjärvi
      67
      1027
    6. Vaikka pidät minua

      Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on
      Ikävä
      42
      1006
    7. Eräälle joka luulee itsestään liikoja

      Pysy kaukana nainen. Palaa todellisuuteen.
      Ikävä
      54
      951
    8. Suomalaisten enemmistö: YLE on puolueeton ja luotettava

      EVA:n teettämän tutkimuksen mukaan 49%, siis käytännössä puolet kansasta, pitää YLEä puolueettomana ja 75% luotettavana.
      Maailman menoa
      161
      903
    9. Keskolle uusi K-ruokakauppa Taivalkosken keskustaan

      "Keskon tavoitteena on uuden kauppapaikan rakentaminen Taivalkosken keskustaan. Taivalkosken kunnan ja Keskon väliset ne
      Taivalkoski
      51
      883
    10. Nainen, tilanne on nyt tämä

      että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä
      Ikävä
      62
      825
    Aihe