Uuslestadiolaisten keskustelu on (toistaiseksi) ainoa asiallinen lestadiolaiskeskustelu.
Toivottavasti noi vanhoilliset fanaatikot pitää riitansa omissa keskusteluissaan (kop kop koputtaa puuta).
Ainoa asiallinen lest. keskustelu
kop kop
3
1161
Vastaukset
- maijatuulia
Ootko itse lessu?
- Alex
hyvä, ettei tarvii uskoo mihin ei halua eli tää on niinku silleen vapautta ettei ole synnin rajoja ja sääntöjä. Vähä niinku uskonto johon ei tarvii uskoo.
- Alex
Käsitykseni UL:sta on tuollainen, on jätetty alkuperäinen usko ja saa/voi tehdä vapaasti syntiä. Ei kuulosta uskonnolta ollenkaan. Olenko väärässä? Miten UL mukaan pelastuu? Mikä erottaa UL mukaan Jumalasta? Onko syntiä olemassakaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006444
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303863törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283240Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3741761- 331408
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471003Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879