Venäjä pelaa aikaa ja rynnii eteen päin rintamilla valtaakseen enemmän alueita ennen kuin hyväksyvät tulitauon ja rintamalinjat ja niille sijoilleen.
Ihme juttu ettei Ukrainasta löydy sotilaita tarpeeksi. Onhan siellä miehiäkin kymmeniä miljoonia.
Venäjä rynnii
8
220
Vastaukset
- Anonyymi
Näiddä mlelipidekirjoituksissa on nyttem in selvästi lisääntynyt Venäjä-myönteisyys.
- Anonyymi
Venäjä ei peräänny metriäkäänse etenee vääjäämättä
- Anonyymi
Venäjällä on alueita vain 17 miljoonaa neliökilometriä, joten se tarvii lisää alueita. Voi pyhä yksinkertaisuus.
- Anonyymi
toivottavasti rynnii kovemmin muuten se on suomelle menevä raha reikä eikö kotimaan terveyteen löydy senttiäkään kahjuja meidän ministerit
- Anonyymi
mitä vähemmän ukraanalaisa jää sitä pienempi riski suomelle
- Anonyymi
Viittaa siihen, että maahab tunkeutuneet joukot saavat tukea paikalliselta väestöltä, mikä edistää niiden jatkuvaa etenemistä. Aika toimii tunkeutujan hyväksi. Sen vaatimukset kasvavat.
- Anonyymi
Sodan kulku viittaa siihen, dttä maahan tu nkeutunert joukot saavat tukea väestöltä.
- Anonyymi
Suomelle ydinaseita!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604876Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362219Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti582009- 1981948
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1711589Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2991528Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2121294- 881219
- 2071182
- 651154