Mitähän heille maksetaan palkkaa lorvimiesesta? Kuka heille maksaa? Kuka on pomo? Käsittämätöntä touhua tuo kaupungin työntekijöiden töidenteko.
Kaupungin työntekijät
Anonyymi-ap
10602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä se palkka riittää sillä jos maksettaisi enemmän lorvaulusta niin sitten voisi jo sanoa että työ ei tekijäänsä kiitä.
Perus duunareiden palkka 4 euroa tunti eli ei sellaisella palkalla paljon huvita töitä painaa.
Olen entinen kaupungin puistopuolen työntekijä ja sanon vaan sen että raha ei ole se joka meitä motivoi työhön ja halu ja tahto palvella Naantalin kaupunkia.
Karvetin keinonurmikenttää ajavat useasti sellaisella laitteella. En tiedä mitä hyötyy siitä on vai onko vain jotain "työntekoa"
Naantalin kaupunki maksaa ja verot maksetaan taas kaupungille joten plus minus nolla.
Nyt on pakko kehua kyllä sillä putsaavat juuri jalkakäytäviä Karvetissa. Isot kehut nyt saavat ja toivottavasti palkkakin vähän nyt tulisi isommaksi.
Niin mistä työstä kyselet, aloitetaan siitä. Kaupungilla on erilaisia töitä moneen lähtöön!
Pusitopuolen pojat leikkaavat jo toista päivää omenapuita Karvetissa. Näky on suorastaan kiihottava.
No jos sua pojat kiihottaa noin paljon ja oot itse tyttö niin hoida homma ja näytä niin puistopojille taikasi.
Puistopojat kuulostaa jotenkin hamppareilta, mutta en tiedä mitä tarkoitat puistopojilla siis niinku oikeesti.