Rauhan sopimuksen lopuksi vain Venjä hyväksyi, Luhanskin ja Donetski tasavertaisin oikeuksin,Jukoslaviasta erotettuihin ja Libya salaisena,Yhdysvalta ja Nato pommein !?
Suomen vasemmistokaan,ei tunnusta Ukrainan aloittaneen soda,todiste Minskin rauhansopimus !?
6
115
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai Minskin rauhansopimusta, tehty ennen sotaa, vaan Ukrinan aloittaman, 8 vuotisen sodan jälkeen,pitäis mahtua kalloon !?
- Anonyymi
Sanablaisia kusipää rasisteja ootte, oikeiston kanssa, vanhat parrat jo nousee haudastaan !?
- Anonyymi
Suomi lähti Talvisotaanki 2 kk ennen rajalle,muka sotaharjoituksiin,vaikka jo 1938 sotialasiamiesten kokouksessa,sodat oli lyöty lukkoon !?
Mikä nyt on luonteeltaan saman kaltaista ja vielä Naisten suusta,rintamallekkin !?- Anonyymi
Suomen sotapoliisit oli tehneet rajalla ilmoituksen, että olivat näneet Venläis raja vartio partion , jotka jotka oli tervehtineet molemmilla käsillä lippaan !?
- Anonyymi
Länsi on pyyhkäissyt muististaan,1914- 22 Urainan aloittaman sodan,jonka lusi jo Poroshenko väkivaltasodan ja pakolais vaaleissaan ennen ja jälkeen !?
- Anonyymi
Ukrinan sodan aloittaja Poroshenko,varmaankin ihmettelee länttä, etteikö hänen tunnustaminen riitä ja olihan ensimmäisiä tukioita, meidän Sauli niinistömme !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216848Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122763
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728