Voiko olla ihanampaa ja aidompaa tunnetta kuin vahingonilo? Vai onko jollakin muita kokemuksia?
Jenkit äänestivät henkisesti häiriintynyttä Trumpia silmät kostonhimosta kiiluen ja onnesta ymmyrkäisinä.
Aiku ihahaa..., anteeksi - ihanaa.
Sitten koitti arki ja totuus valkeni. Potkuja alkoi sadella. Nyt ollaan p..kat housussa, mutta ei osata edes hävetä, valittaa kylläkin.
On se niin oikein republikaanikoiralle, kun luu on kovaa, kopin katto vuotaa ja pohja on märkä. Harmillista on se, että täysin syyttömät demokraatitkin joutuvat tätä sietämään.
Milloinkahan siellä aletaan listiä tuota Trumpin hallintoa ja Muskia...? Se alkaa kyllä, se on vain ajan kysymys.
https://yle.fi/a/74-20148936
Jenkit ovat umpit.ll.ja
5
157
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ei halua naapurien aseistautuvan hampaisiin asti kannattaa pitää armeija rajojen omalla puolella eikä hyökkäillä sinne sun tänne.
- Anonyymi
Kyllä Trumb on niitä täyspäisiä johtajia. Suomen pulunnusijapäättäjät lähti Biden sotaan! Seko risoo?
- Anonyymi
Jos alkaa tyrkyttää venäläistä propagandaansa suomalaisille, niin kannattaa opetella ensin suomen kieli kunnolla. Tuollaisella vajaaälyisen tekstisälällä et saa uskottavuutta, vaan ainoastaan lisäät inhoa ja halveksuntaa kaltaisiasi kohtaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos alkaa tyrkyttää venäläistä propagandaansa suomalaisille, niin kannattaa opetella ensin suomen kieli kunnolla. Tuollaisella vajaaälyisen tekstisälällä et saa uskottavuutta, vaan ainoastaan lisäät inhoa ja halveksuntaa kaltaisiasi kohtaan.
En kyllä ymmärrä mikä tuossa alkuperäisessä kommentissa oli Venäläistä propagandaa. Väittäjä itse vaikuttaa olevan henkisesti ylirasittunut mikä lienee kohtuullista ottaa huomioon arvioitaessa kommentin tasoa.
- Anonyymi
Yle n mainostaja? Valtion propagandakoneisto suoltaa sontaa ja vaihtaa mielipiteitään sitä mukaan mikä sen POLIITTISEEN identiteettiin parhaiten sillä hetkellä sopii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913416Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729731Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h969148Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k208046Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk396770Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486178Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243335Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy211635En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3971265Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71184