Pielisen pingviini

Pingviini hävisi samoihin aikoihin kun Lieksan lehden päätoimittaja vaihtui. Muuttivatko Etelämantereella vai Jamalin autogrillille
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lie lentänyt jamali

Äänestä

Eipä tainnut hävitä samaan aikaan. Ei yksi ilmiö jaksa kiinnostaa kovin monta vuotta. Pitäisi varmaan keksiä uusia ilmiöitä, mutta kun ei ole ihan kaikista keksijöiksi.
Miten lienee käynyt sillekin taidepuistolle?

Äänestä

Onhan se ollut tänäkin talvena.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pingviini hävisi samoihin aikoihin kun Lieksan lehden päätoimittaja vaihtui. Muuttivatko Etelämantereella vai Jamalin autogrillille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu