9 saa lähtöpassit kunnan hommista

Anonyymi-ap

tarve olis ollu 30 hlölle,no hyvä alku kummiskin

7

464

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miltä alalta lähtevät?

    • Anonyymi

      ilmeisesti kovapalkkasista hommista kun säästötavoite oli 1,15 miljoonaa ja 9 irtisanotaan

    • Anonyymi

      Luin otsikon et kunnon hommista:)

    • Anonyymi

      Mistä on syntynyt tarve kehittämis- ja henkilöstöjohtajalle, joka on vielä maankäytön pomojen pomo??

    • Anonyymi

      Ei riitä alkuunkaan, kun katsoo miten asioita on viimeaikoina hoidettu. Vuoden 2024 alijäämä on hirmuinen ja tase on ns. oman vapaan pääoman osalta pakkaselle. Mitäs jos taas korotettaisiin veroja oikein kunnolla, kun homma ei näytä olevan johdolla eikä politikoilla hanskassa.

    • Anonyymi

      Demarit perustivat uuden tehtävän työllisyyspalveluihin, kun omalta puoluetoverilta olisi mennyt jakkara alta Tampereen ottaessa johdon - nyt työt loppuvat sitten joltain toiselta!

      • Anonyymi

        Joo tämä oli kyllä sikamainen homma! Toisekseen, tulis saada tulosvastuuseen siellä yrityspuolen hommissa huseeraavat henkilöt, tulos tai ulos!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      17363
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      43
      5201
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      303
      2846
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      156
      2208
    5. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      36
      2115
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1764
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1688
    8. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      409
      1606
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      11
      1517
    10. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      3
      1391
    Aihe