Tulisitko takaisin, olisit niin kiltti..
Unelmien kuiske
kivisissä uomissa
vastavirtojen välissä
kahlittuna kaislikossa
vuosia jäljessä
aikaansa edellä
tunteitaan parsii
tulvaa odottaa
Haluan sut takaisin
7
313
Vastaukset
- Anonyymi
Ohi
- Anonyymi
Jokaisella on heikkoutensa
– sinä olet minun ❤️
Rakastan vain sua. - Anonyymi
Palstasetä vaihtoi nikkiä ja tyyliä, kun ei muuten saanu huomioo🤣
- Anonyymi
Onko sulla kaikki inkkarit kanootissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sulla kaikki inkkarit kanootissa?
Ei tolla ole koskaan ollutkaan kuin yksi inkkari, ja sekin on joku gubbe, jota pitää sovittaa ihan joka paikkaan. Säälittävä oman elämänsä palikkatestin mokaaja, joka ketjussa hourii paistaäijästään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sulla kaikki inkkarit kanootissa?
Ei ole, mutta on 10 kumiankkaa kylpyammeessani.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole, mutta on 10 kumiankkaa kylpyammeessani.
Palstaäijien pelikasseihin on kustu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576273Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3355258Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1624955Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404764Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203990Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202506Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32288Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282097- 731882
- 2231691
