Mitä kuuluu Suomen radio ja viestintä järjestön muille radiokanaville kun Sea fm ja Sandels loikkasi radiomedialle?
Suomen radio ja viestintä järjestön radiot
Anonyymi-ap
11280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Radio Musakin kuuluu järjestöön. Se on edelleen toiminnassa.
Kyllä, Radio Musa kuuluu Radio Mediaan. https://radiomedia.fi/radiokanavat/radio-musa/
Suomen Radio- ja Viestintäjärjestö on edelleen toiminnassa https://tietopalvelu.ytj.fi/yritys/2622165-3
kuka niin väittää
Väittää mitä? Tuossahan se lukee, että järjestö on voimissaan. Olisipa hienoa, jos Järviradio liittyisi Radiojärjestöön, kun ymmärsin etteivät enää ole Radiomediassa.
Järviradio potkittiin pois mutta pärjää ilman sitä. Ei vaikuta kuuntelijamääriin eikä muuhunkaan. Seuraavaksi poistuu Radioplayerista.
Potkittiin pois vai lähti? Miksi tämmöinen?
Kannatusjäsenet pääsee Radioplayeriin.
Miksi se muuten siellä vielä olisi?
Jos ei ole vain poistettu. Miksi Järviradio ei ole enää jäsen? Onko se nykyisin täysin myös Bauerin ja Nelosen järjestö vai mistä kyse?
Ketään ei kiinnosta!
Itseasiassa kiinnostaa hyvinkin paljon. Mielenkiinnolla odotan myös tietoa että miksi vanha radio olisi poistunut radio mediasta?