Mikäs neuvoksi,kun vaimo ottaa nykyään suihin korkeintaan kerran vuodessa, silloinkin puolivahingossa, pienessä hiprakassa? Itse olisin valmis 'hoitamaan' emännän jakovälin vaikka joka ilta (tai aamu)orkkuun asti, mutta häntä kuulemma inhottaa, kun 'paikkoihin' tulee sylkeä. On kyllä oltu yksissä parikyt vuotta. Oliskohan aika vaihtaa, vai mitä neuvoksi?
Lopahtanut suuseksi
kyllästynyt
61816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sun kokeilla jotain apuvälineitä ja sitä kautta
sitten takaisin suuseksiin esim.eri asennon
vaihteluilla. Itse olen ollut yksissä mieheni kanssa 15v enkä ole vieläkään saanut "herkkupalasta" tarpeekseni.
Hoitelisin taas hänet vaikka joka päivä jos vaan
siihen olisi mahdollisuus.Ps. Entäs jos ajelet
itseni posliiniksi ? Se on tosi kiihottavaa meillä
ei vielä pyynnöistä huolimatta ole mennyt pyyntöni
läpi. :)
Hei!
Inhottava tilanne sulla, suuseksi kun on niin kivaa. Annanpa jotain vihjeitä sulle, hankalaa auttaa kun en tunne teitä. Mutta yritetään:
- Hygienia, eli olethan puhdas ja annathan naisesi käydä virkistyspesulla ennen kun ehdotat suuseksiä? Puhtaus on a ja o.
- Kerro naisellesi kuinka paljon tykkäät suuseksistä, kuinka paljon nautit ja miten ihanaa se on.
- Kehu häntä. Hän on maailman seksikkäin, ja hänen alapäänsä on täydellinen. Hän on myös aivan mahtava suihinottaja.
- Älä siirry heti nuolemiseen, vaan hyväile koko kehoa, ja klitorista pikkuhousujen läpi (tuntuu aivan mahtavalta).
- Ehdota että käyttäisitte samalla jotain apuvälinettä, pieni dildo, kermavaahtoa, maustettua kondomia, suklaakastiketta, makuvoiteita...
Mutta sitten en ymmärrä tuota sylkijuttua. Onko naisellasi paha bakteriafobia, vai mistä johtuu että hän pelkää ja inhoo sylkeä? Vai onkohan tämä vain tekosyy? Pitääköhän suutelemisessa? Siinähän sitä sylkeä on myös.
Ottikohän ennen suihin, eli onko tapahtunut joku muutos vai onko aina ollut näin?
Toivottavasti näistä (yleisistä) neuvoista oli apua. Kysy lisää jos haluat tarkempia vastauksia :)
Onnea!
-Miina
Meillä ei nuo 'lisävarusteet' jostain syystä ole tulleet hyväksytyiksi seksielämässä. Eli turha yrittää mitään 'uutta'. Kysyit, onko mikään muuttunut siitä 'hyvästä ajasta', asioita kaivellen voin muistella, että vaimo joskus totesi, ettei hänen silloinen paras naisystävänsä ole koskaan harrastanut suuseksiä. Siitä tämä alamäki äkkiseltään voisi kuvitella alkaneen.
Luin tuossa miiinan viestin ja se tyttö oli aikapaikoin oikeassa.mutta niin pahalta kuin se tuntuukin niin yritä sinä kieltäytyä seksistä vaimosi kanssa ja aseta hänelle tietyt ehdot seksielämälle. itsehän pidä siitä että minut hoidetaan suulla ja se tosiaan tuntuu joskus paremmalta kuin paneminen. hermot mulla ainakin menis... SUIHINOTON PUOLESTA!!!!
Onhan se niinkin että aikansa kutakin sano pässi kun päätä leikattiin, mutta älä nyt suuseksin lopahtamisen takia vaimoa vaihtoon laita hyvä mies :) mun ehdotus olis että koita jotain uutta ja erilaista... asuja, apuvälineitä, tai vaan "uutta/erilaista asennetta" seksiin. Tee suihinotto hänelle eri tavalla kun ennen.. mielikuvitus vaan kehiin :) jotain tämmöstä ehdottelen :)
ja ps. sen kermavaahdon saattaisin jättää pois leikeistä koska siitä jos mistä saattaa vaimos saada aikamoisen hiivatulehduksen ja jos näin käy.. niin luultavasti tuskin antaa ottaa suihin taas ihan hetkeen :)
Hei!
Ei sitä kermavaahtoa tarvitse sisälle asti työntää. Häpykummulla sitä voi olla vähäsen, ja ehkä jopa klitoriksella, mmm.
Ei oo vielä hiivatulehdusta siitä tullut, ollaan joitakin kertoja testattu sitä. Mutta joskus kun ollaan rakasteltu 8-10 kertaa viikonlopussa niin on iskenyt "Honeymoon-disease" ;D