Ihana aamu kullan kanssa

🥰☕🧹 Vanhassa vara parempi. Jo kaksi aamua on mennyt pilalle tarjouskahvin kanssa. Ne porotkin tuoksuivat pahalta. Luulin, että se tuoksu häviää valmistuksen yhteydessä. En kuitenkaan pystynyt juomaan sitä valmista kahvia. Tänään avasin paketin kultakatriinaa, joka juhlamokan lisäksi on ainoa juotava kahvi.

Ei tuo sittarin kahvi hukkaan silti mene. Sillä voi huuhdella hiukset. Kofeiinihan on nyt muotiaine hiustenhoidossa. Äitiltä perintönä saatu joka naisen niksikirja on täynnä tällaisia hyödyllisiä vinkkejä siivouksesta ja lastenhoidosta kauneudenhoitoon. Ei siinä kuitenkaan lue, että koiralta tähteeksi jäänyt etikkaa ja boorivettä sisältävä korvanpuhdistusaine puhdistaa hyvin sähköhellan nappulat.

Mulla on aika stabiili tuo mieltymysmaku. Maton ostin, kun edellisen koiran tassut luistivat parketilla. Se on minusta vieläkin niin kaunis, että kelpaa lattialle.

Siivouslaulu: Frank Sinatra - Love and marriage
https://youtu.be/BRDBvKGc1fE

5

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää siivouspäivä.emilia kahvi ihan hyvää eikä oo hinnalla pilattu.

      • Anonyymi

        Toki ei mikään voita juhlamokkaa


      • Mun broidi joi tuota emiliaa ja kehaisi. Kmenu kahvi voitti jonkun edullisten kahvien testin. Noi lehtien testit eivät ole kovin kattavia, kun niissä vain muutama raatilainen testailee tuotteita.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Toki ei mikään voita juhlamokkaa

        Juhlamokka ei muutu väkeväksi, vaikka se viipyy pannussa pidempään. Heti kuumana juodut kahvit voivat olla muutakin lajia.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Juhlamokka ei muutu väkeväksi, vaikka se viipyy pannussa pidempään. Heti kuumana juodut kahvit voivat olla muutakin lajia.

        Niin voi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4482
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2929
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2692
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1669
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      109
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1174
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    Aihe