Siellä se Trump odottelee Putin puhelua kännykkä kourassa.

Anonyymi-ap

Noin juuri Trumpia on kohdeltava. Välillä läpsy poskelle, sitten hiukan colaa murheeseen, niin siitä se rauhoittuu. On täysin naurettavaa juosta Trumpin perässä tai hyppi hänen käskystään.

8

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Me vasemmistossa tuetaan väkivaltaa. Olemme rauhan asialla.

      • Anonyymi

        Eiköhän persut väkivaltaa ihannoi. Li A. ei ikinä ole sanonut, että vasemmiston väkivalta on oikeutetumpaa. Täyttä persujen levittämää paskaa. Teikäläiset johtaa rikostilastoja. On raiskareita, rattijuoppoja, muutama pahoinpitely, aselakeja rikottu. Onneks teitä ei ole, kun vajaa viidennes ja sitäkin pidätte enemmistönä. 🤣


      • Anonyymi

        Eikös rumppi kehottanut kannattajiaan väkivaltaan, kun vaalit varastettiin. Todisteita ei kyllä löytynyt. Miks te persu trumpistit ootte noin saatanan tyhmiä? Ennen evoluutio karsi teidät. Nykyään lääketiede pitää vajaaälysetkin hengissä. Hyödylliset idiootit.


    • Anonyymi

      Miksi puhelin ei soi, kyllä tämä on kurja, ihan maailma murjoo, eilen sanoit soitellaan, mutta sitten et sä soittanutkaan, tuntuisi kuin jotain multa ois pois, kaikki rahani sää veit,

    • Trump ei saanut aselepoa aikaan.

      Se on totuus puhelusta. Ei päivässä, ei kahdessa kuukaudessa, ei keskustelussa Zelenskyn kanssa, ei keskustelussa Putinin kanssa.

      Aselepo voi tulla vain Ukrainan ja Venäjän suostumuksella ja näiden välisellä neuvottelulla. Hyvä on, jos on välittäjiä.

      Ukrainaa tukevat n 30 maata, sitoutuvat antamaan Ukrainalle turvatakuut ja tukemaan sitä sodassa aselepoon asti. Ranskan ja Britannian johdolla. Zelensky on Suomessa valtiovierailulla ja asiasta keskustellaan ja sovitaan. Suomi on yksi tukijamaista.

    • Anonyymi

      Minkälaista aselepoa Biden suunnitteli?
      No ei minkäänlaista. Nähdäkseni on välttämätöntä, että Yhdysvallat ja Venäjä ovat edes puheväleissä ennenkuin pysyvistä rauhan vaihtoehdoista voidaan neuvotella Ukrainan kanssa.

    • Anonyymi

      Keskustelu oli ollut antoisaa ja tänään tehtiin edistysaskelia kohti rauhaa, julistii Peskov. Mitä rauhaa, eihän Venäjä ole sodassa vaan suorittaa erityisoperaatiota Ukrainassa? Peskovin tulisi saada 20 v vankeusrangaistus puheitaan. Vähemmästäkin on tullut.

      Kumpikin osapuoli kehui tuloksia, joita olivat tehneet itseään säästämättä kolmannen osapuolen hyväksi ja ennen kaikkea sen piikkiin. Tuollaista pyyteetöntä epäitsekkyyttä on harvoin ja tuskin koskaan nähty aikaisemmin historiassa.

      • Anonyymi

        EU jos mikä on epäitsekkyyden kasvot. Eivät ole edes suostunut Venäjää lähestymään neuvotteluilla. Trumpin piti sekin tehdä ja näyttää mallia. EU:n johto näyttää todella tyhmältä tällähetkellä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      246
      9279
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      133
      7622
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      148
      5206
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      149
      4887
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      50
      4613
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      93
      4304
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      124
      4142
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      165
      1886
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1659
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      277
      1532
    Aihe