Demariehdokkaan pitkä rikoshistoria

Anonyymi-ap

17

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen ehdokkaat viimeiseltä viikolta.Ehdokas vienyt köyhien ruoka-avustukset itselleen.Ehdokas tuomittu 8-vuotiaan hyväksikäytöstä.Miten te persut onnistutte aina löytämään näitä "huippuja" joukkoonne.Jo Hakkarainen aikoinaan oli saanut tuomion kirkkohopeiden varastamisesta puhumattakaan sen jälkeisistä ehdokkaista.Persuministereiltäkin tukka pois ja linnaan.

      • Anonyymi

        Viikko sitten uutisoitiin yhden persun kavaltaneen omalta puolueeltaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viikko sitten uutisoitiin yhden persun kavaltaneen omalta puolueeltaan.

        Pikkutekijä tähän Oulun demariin verrattuna. Ja mitä tekivät Paavo Lipponen ja Kimmo Kiljunen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pikkutekijä tähän Oulun demariin verrattuna. Ja mitä tekivät Paavo Lipponen ja Kimmo Kiljunen.

        Niin on.
        Ennätyksellisen? pitkä ja monipuolinen rikoshistoria lyhyehkön ajan sisällä.

        https://yle.fi/a/74-20150286


    • Anonyymi

      Tästä lähtien äänestän kristillisdemokraatteja.

    • Anonyymi

      ihana mies

    • Anonyymi

      Kaleva. Huu­me­jen­gin pää­te­ki­jä SDP:n luot­ta­mus­hen­ki­lö Ro­va­nie­mel­lä. Huumeiden välitysringin päätekijä, Ilkka Timonen tuomittiin muun muassa törkeistä huumausainerikoksista, kätkemisrikoksesta ja dopingrikoksesta 6 vuoden ja 8 kuukauden vankilatuomioon.

      – Tarja Halosen nimittämä kulttuurineuvos ja SDP:ssä vaikuttanut ”teatterimies” Veijo Balzar – epäilyt moninaiset seksuaaliset hyväksikäytöt.

      – Ulf Sundqvist. Törkeä velallisen epärehellisyys.

      – Erkki Tuomioja. Katsastamattomalla autolla ajaminen.

      – Timo Harakka. Vahingonteko.

      – Vakavien rikoksien julkista tukemista:
      Sanna Marin Sdp antoi täyden tuen Yhdysvaltojen Black lives matter mielenosoituksille, joka oli täyttä kaaosta, mellakointia, väkivaltaa, kuolemia, liikeyrityksien ryöstöjä, rakennuksien- ja autojen polttamista.

      Sanna Marin lähti myös hiljan työsuhteeseen aiemmin Lähi-Idässä perusteetta kansaa murhanneelle Tony Blairille – joka kuitannut laittoman sotansa ja aiheuttamansa Lähi-Idan kriisin pelkällä anteeksi pyynnöllä.

      https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jouni-jamsa/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue/

      • Anonyymi

        jones


    • Anonyymi

      Kun tuomittujen määrää vertaa puolueen kaikkiin ehdokkaisiin, määrä on korkein perussuomalaisissa, jossa 6,5 prosenttia ehdokkaista on tuomittu jostain rikoksesta.

    • Anonyymi

      Mitä persut luulee.Kummat voittaa pitkässä juoksussa?Rakkaus ja totuus vai viha ja valhe?

    • Anonyymi

      Ei tämä uutta ole. Mitä korkeampi asema, sitä lojaalimpi ja suvaitsevaisempi järjestelmän jousto on tekoja kohtaan. Meillä on korkeammankin tason esimerkkejä, kuin demariehdokkaan vainoaminen. Aikain saatossa on ollut ministereitä, jotka on tuomittu useista rikoksista. Puhumattakaan kansanedustajista. On Suomen Valtion yhtiöiden johtoa, edelleenkin toimessaan, joilla on ansioluettelossaan useita rikoksia. Toki useimmilla ne on sanan mukaisesti jo sovitettu, eli tilassa sou wot, vaikka niin teinkin?

      Pian, jopa sukupolven päästä on normaalia, päinvastoin kuin nyt, että politiikkaan osallistuvat jopa monialarikolliset ja syytetyt. Suomi on maailman onnellisin maa osin juuri siksi, että meillä on kaikki sallittua, mikä ei ole laissa kielletty. Jopa enemmänkin. Ja jos teot ja laki törmäävät, lakia tulkitaan tekijän etu edellä. Uhri on aina sivuroolissa. Murha- ja tapposyytteessä annetaan tekijälle aina oikeudet, mutta uhri ei voi saada enää mitään oikeutta. Hänet on haudattu.

      Kävi mielessä, että ketähän tämä Abdullah alkaa kaupunginvaltuustossa vainoamaan? Ei hän tavoistaan eroon pääse.

      Ja korppi ei korpin silmää noki.

    • Anonyymi

      Eikö tätä tyyppiä voisi pudottaa pois ehdokkuudesta. Älkää hyvät ihmiset vain äänestäkö häntä.

      • Anonyymi

        Ei luultavasti voi enää kun listat on vahvistettu.Ei persutkaan ole poistaneet 8-vuotiaan lapsen hyväksikäytöstä tuomittua.


    • Anonyymi

      Tästä päästäisiin kun yksiselitteisesti henkilö jolla on rikostausta/ tekee rikoksen ei pääse minkään puolueen ehdokkaaksi. Jo valittu henkilö tehtyään rikoksen erotetaan puolueesta ja tehtävästä. Mitä sitä eri puolueiden kannattajat tästä kiistelee. Lakia peliin.

    • Anonyymi

      ohaaaki

    • Anonyymi

      Valitettavasti puolueet eivät tarkista rikostietoja. Tämä tyyppi ei ole luotettava, koska hän on valehdellut rikoksistaan.
      Tällainen henkilö ei ole luotettava kunnallispolitiikassa.

    • Anonyymi

      On se vaan hyvä että on puhtaita ja syyttömiä kuten persut ja hallitus.Siihen mitä hallituksessakin ovat touhunneet ovat syypäitä kaikki muut paitsi persut ja hallitus

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe