Ei sovi yrittäjäksi noi helppoheikki

Anonyymi-ap

Etusivulle



Juuri nyt: 1-vuotias lapsi kuoli 17-vuotiaan isosiskon auton alle – oikeudelta poikkeuksellinen ratkaisu
Juuri nyt: Esa Pethman on kuollut
IS Extra58-vuotiaana kuolleen Maki Kolehmaisen tyttäret huomasivat isällään oireita jo vuosia ennen diagnoosia – paljastavat nyt kuolinsyyn: ”Oli levinnyt päästä varpaisiin”
Urheilu
Kuntosaliyrittäjä Julia Orkolan mitta tuli täyteen – tämä löytö pukuhuoneesta oli viimeinen pisara
Yrittäjä Julia Orkola joutui muistuttamaan asiakkaitaan yksinkertaisesta asiasta.


Jaa

Tallenna

Kommentoi

Julia Orkola on ollut Ole.fit Tervakosken yrittäjänä yli kahden vuoden ajan.
Julia Orkola on ollut Ole.fit Tervakosken yrittäjänä yli kahden vuoden ajan. Kuva: Colourbox, Petri Markkanen


Kuuntele juttu
Juuso Savilaakso
6:09
Kuntosaliyrittäjä Julia Orkolan mitta tuli täyteen maanantaina.

Ole.fit Tervakosken pyörittäjä oli ollut poissa omistamaltaan salilta viikonlopun ajan. Palatessaan takaisin hän törmäsi liiankin tuttuun ongelmaan salin pukuhuoneessa.

– Siellä oli kello tippunut seinältä ja mennyt rikki, ja siitä oli väännetty viisarit solmuun. En myöskään löytänyt käsisaippuoita. Ne eivät olleet enää vessoissa vaan suihkuissa. Olin ne kaikki sinne viikonloppua varten tuonut, ja ne olivat kokonaan tyhjiä, Orkola kertaa.

Ilkivalta kuntosaleilla ei ole kahden ja puolen vuoden ajan yrittäjänä toimineelle Orkolalle missään nimessä vieras ilmiö. Tervakosken kuntosalin pukuhuoneissa on harrastettu sotkemista hänen mielestään liian usein.

Orkola päätti tippuneen kellon ja tyhjennetyt käsisaippuat löydettyään muistuttaa asiakkaitaan salietiketistä ja julkaisi Instagramiin kuvan pukuhuoneiden uudesta sääntölistasta.

Siinä salikävijöitä muistutetaan varsin yksinkertaisista yleiseen siisteyteen liittyvistä ohjeista, joiden noudattaminen ei kuitenkaan ole kaikilta onnistunut.

– En ihan oikeasti ajatellut, että tällaisistakin asioista täytyy erikseen tehdä säännöt kuin päiväkodissa. Jokainen lapusta löytyvä asia on täysin arkipäivää ja täällä rehellisesti alkaa yrittäjällä loppua hermot tähän jatkuvaan ilkivaltaan, sotkemiseen ja pelleilyyn, julkaisussa kirjoitettiin.

2

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaisiko laitaa ohjeet myös muilla kotimaisella kielillä esim

      Arabia hebeea Somalia Syyria , ira Iran ja venäjä

    • Anonyymi

      Ei kun on helppo vaan valitaan lehdessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      249
      6370
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      28
      4407
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      98
      2885
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      41
      2267
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      2072
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      54
      2020
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1850
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      22
      1749
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1552
    10. Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot

      halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi
      Maailman menoa
      231
      1491
    Aihe