En jaksa enää pakollisia juttuja (esim. tapaamisia)?
Mitä tapahtuu jos
Anonyymi-ap
33525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Sitten täytyy etsiä joku muu.
Kyllä minä sitä miestä jaksaisin tavata.
Jatkat täällä normaalisti miten tähänkin asti.
Ai palstalla?
Ei varmaan täällä vaan treffipalstoilla.
Pakotteet astuu sen jälkeen voimaan? Rajoituksia siitä mitä sinulle sallitaan ja mikä on kiellettyä?
Tarkentaisitko vähän? Vai onko tuo joku vitsi?
Pakotteet menee Venäjälle ei tänne hei.
Tuskin se mikään vitsi on! Sinulle on voimassa pysyvä lähestymis-ja yhteydenottokielto loppuelämäsi ajan!
Naamastakin tulee ruma, jos käyttäytyy törkeästi kauan! Hänessä ei ole mitään sellaista miksi haluaisin tutustua häneen!
Rajoituksia, mikä on kiellettyä. Käytkö läpi juurettomuutta vai isoa henkistä murrosta.
Elämä tarjoaa olosuhteet. Elämä voi heittää sinut ihaniin ja kamaliin tilanteisiin. Se ei määritä arvoasi tai sitä, kuka olet ihmisenä.
Hökö, hökö. Kenen kanssa saunot mieluiten ?
Ego hyvässä vireessä,
meikki kuin filmitähdellä.
Kun taloon saapuu vieraita, bakteereja vaihdetaan myös heidän kanssaan monia reittejä. Kättelemme, juttelemme ja kosketaan samoja pintoja. Erillinen vieraspyyhe ei tästä näkökulmasta ole välttämätön mutta kaikki ymmärtää sen symbolisen merkityksen. Se voidaan nähdä kohteliaana eleenä, hyvispöpöjä.
Kysy Putinilta, sillä on jo kokemusta asiasta.
En ole mikään paha tyyppi.
Ehkä et ole, mutta tapahtui liian kauan liikaa sellaista, mitä ei olisi koskaan saanut edes aloittaa, kuten jatkuva työrauhan häirintä ja liikkumisen häirintä ja asumisrauhan häirintä!Kaikki tuo oli sellaista mikä tuntui pakottamiselta ja kun se jatkui, se sai aikaan stressiä ja valtavaa ahdistusta. Se ahdistus siirtyi myös niihin tilanteisiin, kun kohtasin yllättäen tietyn usein. Ja vain tällä oli olisi ollut mahdollisuus lopettaa kaikki tuossa yllä mainitut häirintämuodot! Mutta sitä ei tapahtunut, siksi en enää voinut luottaa häneen yhtään! Sen takia kävi niin, että koin hänen olevan liian passiivinen, kuten myös lasteni isä oli! Se oli sellainen tieto, joka sai minut kaiken muun lisäksi varmistumaan siitä, etten pysty olemaan hänen kanssaan missään tekemisissä! Kun oli jo yksi kauan kestänyt kokemus vähäpuheisesta ja passiivisesta miehestä niin toista sellaista en halua koskaan kokea! Tunteita ei enää ole ollut yli kahteen vuoteen!
Sinä tässä olet se kiusaaja.
Voi hyvä taikina !
Uusi mehevä ja maukas.
Öööö?
Yksin koska kukaan muu ei halua ottaa niin kovia löylyjä.
Isoa henkistä murrosta🩷
Olen ihan loppu. 😔
Kevään tulessa pitäs olla
juuri nyt ❤ hyvä olo.
Ei ole mitään syytä miksi olisi
Niin olen minäkin ja valitettavasti säälipisteiden haku ei millään tavalla paranna tilannetta vaan päinvastoin, et tunnu ymmärtävän ollenkaan sitä kuinka huonosti minä olen voinut jo siitä lähtien kun menetin itselleni rakkaan vakituisen työpaikan! Säälipisteiden haku lisää sisäistä rumuutta!
Ehkä ei siellä mutta täällä tuoksuu jo kevät ulkona. Pitkät lenkit pitenee.
No sepä kiva
Mitä pakollisia.
Sä voit sanoa kiitos ei tai jättää nooteeraamatta hänet.
Mut toi kuulosti joltain
Judiselta pakolta josta voi seurata sakkoja
Muuta ikävää jos niille ei mee.
Kandee ottaa seurauksista selvää eka .
Sit kieltäytyä mistä voi ilman et tulee itelle isompia ongelmia.
Ei pitää uskaltaa sanoa.
Jotku estää ihmiset pysyvästi .
Hankitaan lähestymiskiellot sun muut.
Useinmille ein sanominen riitää kyllä.
En halua nähdä sinua enää koskaan! Lähestymiskielto on voimassa aina! Sinä tunnut ajattelevan vain omaa etuasi, etkä piittaa ollenkaan siitä että minun on täysin mahdotonta olla tekemisissä kanssasi yli kymmenen elämäni rankimpien vuosien takia. Projektin aloittaminen ilma lupaani oli väärin!
Ei kannata miettiä mitä tapahtuu hänelle vaan itsellesi.
Aloittaja ei liity projektin aloittamiseen mitenkään.