Onko tuulivoiman vastustaja kiuruvedellä

Anonyymi-ap

kremlin valehtelijoiden klubin asiaa ajavia asiamiehiä.

Putlerin hallinnollehan olisi eduksi se että täällä rajan sivistyneemmällä puolella vihreäsiirtymä ei toteutuisi vaan fossiilienergiaa käytettäisiin mahdollisimman pitkään ja lisäksi esiintyisi mahdollisimman paljon vastakkainasettelua !

Yhtenä toisena esimerkkinä voin mainita joukon joka on myös luultavammin ajamassa Suomessa venäjän asiaa.
Ammattiliitto AKT, TEOLLISUUSLIITTO

Vai miltä kuulostaa esimerkkini taannoisista akt:n lakkoiluista jossa suomen merikuljetuksia häirittiin niin että Ukrainaan tarkoitetun sotilasapupaketin saapuminen viivästyi ja se että teollisuusliitto ulotti lakkonsa myös ampumatarvikkeita valmistamaan yhtiöön.

Akt:hän kutsutaan yleisesti "venäjän itämerenlaivaston tukikomppaniaksi" ja aivan syystäkin.

Pahoin pelkään että kiuruvedenkin tuulivoiman vastustaja ovat osa venäjän vaikuttamisverkostoa ja tiedä vaikka paljon julkisuutta saanut koivujärven varikon läheltä koivujärven rannalta mökin ostanut ja sittemmin mökistä luopunut henkilö (luultavasti GRU:N upseeri) olisi onnistunut värväämään kiuruvetisiä vastustamaan vihreän siirtymän projektejamme pientä palkkiota vastaan.

16

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinä olet sekaisin.

    • Anonyymi

      Tiistaina kulttuuritalon parkkipaikalla oli aikakin 9 autoa ryssäkilvillä

    • Anonyymi

      Ryzzan vaikutusvalta kattaa koko maapallon.

      Ihmismielen manipulointi on someaikana helppoa. Valtava määrä sometilejä on venäläisten tekemänä joka maassa vain sitä varten että sillä ihmisten ajatuksia ohjataan venäjän toivomaan suuntaan.

      Täytyy huomata ja ymmärtää että lukuisten maitten vaaleihinkin venäjä on laittanut sormensa peliin ja jopa eu:sa on ollut venäjän asiaa ajavia meppejä.

      Itse myös ajattelen meidän ammattiliitoista kenen asiaa he ajavat ?
      Liikennelentäjäliitto häiritsi vakavasti suomen lentoliikennettä ja eilen euroopan suurin lentokenttä suljettiin tulipalon takia !

    • Anonyymi

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011108713.html

      Tässä olisi hyvää mallia.
      Kaupunki maksaisi haittakorvaukset.
      Jos sinulla on mökki rannalla ja se tuulivoimalat haittaavat sinun maisemaa (et voi enää rentoutua) kaupunki ostaa pois oikeaan hintaan sen mökin . Sama asuinrakennusten kohdalla

    • Anonyymi

      Tänään taas kerran AKT ja toinenkin ammattiliitto tekee tahallista haittaa meidän maallemme ja kansalaisille estämällä suuren määrän lentoliikennettä Helsingistä.

      Ajatelkaa että yhtään patruunaa ei tarvita mutta välillä on merisulku päällä ja välillä lentoliikenne takkuaa.
      Kaikki tämä vaikuttaminen on sieltä venäjän pelikirjasta.

      Vaikuttamisen tekijöitä niin tuulivoiman vastustamisessa kuin liikenteen sabotaasitoiminnassa on hyvin hankala saada tuomiolla koska venäjä on todella taitava käyttämään ns. hyödyllisiä hölmöjä omien tavoitteidensa ajamiseen suomessakin.

    • Anonyymi

      Ydinvoimaa me tarvitsemme,
      varmaa ja kunnollista voimaa!
      Kiuruvedelle ydinvoimala!

    • Anonyymi

      Lentoliikenteessä suuria ongelmia Suomessa tällä(kin) viikolla.

      Mikä olisi sellainen venäläinen keino tai järjestö joka pystyisi lamaannuttamaan maamme lentoliikenteen ilman laukaustakaan ?

      IAU järjestää lakon ja Kremlin herrat kiittävät.

      • Anonyymi

        Liikennelentäjien liitto myöskin sellainen järjestö että joutuu miettimään ohjataanko sitä kremlin muurien suojasta.


    • Anonyymi

      Venäläinen Lukoil Teboil maassamme ja kaikki siellä asioivat ovat Kremlin asialla.

    • Anonyymi

      Katkeroitunut ex- mtk mies tekee Kremlin käskystä tihutöitä infrastruktuuria kohtaan, katkoo sähkökaapeleita ja vesijohtoja. Rahapalkkaahan maatalousylimys ei tarvitse, mutta vodka lasti saa rähmäisemmänkin silmän kiilumaan!

    • Anonyymi

      Sopiiko tuulivoimanvastustajien käyttäytymiseen ja kirjoiteluun hyvin venäjän
      GERASIMOVIN DOKTRIINI ?
      joka kuuluu niin "epäsuoraa vaikuttamista, häirintää logistiikkaan , epävarmuuden luomista ja vastustajan heikentämistä ilman avointa konfliktia"

      Minusta sopii yksi yhteen.

    • Anonyymi

      Toivottavasti kirjoittaja muistaa tässä suuressa innoissaan tietyt asiat.
      Esimerkiksi Suomen sotaveteraanit eivät olisi hyväksyneet tätä, että ulkomaalaiset firmat tulevat ja tuhoavat teitä noin paljon. Nämä kuuluisa hokema saadaan teitä alueelle, he sanoisivat on sitä ennenkin kävelty metsälle ja marjaan.
      Toinen asia kerro sinä viisas miksi itärajalle ei tehdä tuulivoimaloita? Niinpä niin. Puolustus heikkenee niiden myötä. Sinä voit tietenkin ottaa selville syitä mitä se tarkoittaa.
      Tämä kertoo paljon eli Pohjanmaalla sääennusteet eivät oikein osu putkeen ( tosin eivät ole ennenkään osuneet) tuulivoimalat vaikuttavat siihenkin touhuun.

    • Anonyymi

      Ja nämä tietyt kirjoittelijat voisivat huomata jo pikku hiljaa kuinka paljon muuallakin on sotia.
      Ihminen on pahin peto

    • Anonyymi

      Tuulivoimaa kannattavien kannattaa miettiä tarkkaan miksi tuulivoimaa kannattavat ja myös varautua perustelemaan kantansa ilman teatraalista uhriutumista.

      Kovin halvalla ja sokeasti ollaan antamassa luonto ja hyvät elinolot näille tuulivoimayhtiöille. Odotukset pienistä almuista kiinteistöverojen muodossa tuntuu riittävän. Vaan kovin epätoivoista, etenkin kun kiinteistöverojen nettohyödyt tulevat vielä puolittumaan.

      Säälittävää, epätoivoista, epäiaänmaallista ja kaiken lisäksi likaista touhua lobata tuulivoimaloita ehdoitta Suomeen.

      • Anonyymi

        Totta kirjoitat. Tärkeää on myös huomata ketkä tuulivoimaa eniten ovat tuomassa Kiuruvedelle. Kaupunginjohtaja, johtavat luottamushenkilöt ja sosiaalidemokraatti loikkarit. Mikä on heidän vastuunsa tulevaisuudessa?


      • Anonyymi

        Älä kyllähän he aina kommentoivat..sana raha on kyseessä.
        Ei he edes uskalla puhua siitä vihreästä siirtymistä, missä Suomi ns pelastaa koko maailma. Tuulivoimalat ovat kunnille laiskan johdon helppo ratkaisu rahoittamaan kunnan menoja.
        Vaan ne rahat tahtovat mennä sitten helposti turhuuteen. Eli ilmeisesti Kiuruvesi rupeaa entistä enemmän sponsoimaan iskelmäviikkoa ja muuta. Eli kunnanjohdon kaverien hyödyksi menevät rahat.
        Pitäisi ottaa oppia ulkomailta, eli siellä korvataan näillekin jotakin jotka joutuvat kärsimään tuulivoimaloista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5565
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1593
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1167
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe