Pakkorako äänestää persuja

Anonyymi-ap

En muuten äänestäisi persuja mutta nyt on pakko koska he ovat ainoa puolue joka selkeästi vastustaa ratikan jatkamista Ylöjärvelle.

10

529

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei persut siihen pysty.se on jo päätetty .sanoi isot pojat .urakat jo lähes sovittu.ei siinä muutama persu jarruta kehitystä.todellisuudessa jos se tulee tänne ollaan kusessa.kunnan rahat ei piisaa sitte enää mihinkään.saadaan aurata itse tiet.käydä muualla lääkärissä kun tänne tulee jämätohtoreita joiden suomenkieli on vähän hakusessa.ja muut kunnan asiat ei hyvältä näytä.katsotaan tamperetta sielä ratikka just ja just pelittää .mutta asukasluku pikkusen eri jos tampere ei meinaa saada sitä toimiin rahoituksellisesti .miten me täälä näin pienellä porukalla.ei pitäis uskoa muutamaa.jotka ei tiedä oikeita lukuja.

      • Anonyymi

        Samaa pelkään kyllä itsekin mutta haluan kuitenkin osoittaa mielipiteeni.


    • Anonyymi

      Taksi petsi Kurussa käyttää naisten alusvaatteita.

    • Anonyymi

      Verkkosukat jalkaan taksiin.jatkot ovat jänölinnassa.he he.....

    • Anonyymi

      Mutta sählää söhlää pahoittaa mielen, ei enään jatkoon.

    • Anonyymi

      Persut tarjonnu ylöjärvellä tähän mennessä esim miljonäärin kunnavaltuustoon joka on rikastunut pakolaiskeskuksilla. Siinä vähän sitä persua ylöjärven tyyliin. Persut on liian peesareita olleet tämän valtuustokauden. Pitäisi saada uutta verta ja sellaista joka osaa puhua. Niitä ei persuissa yleensä ole. Kokoomus kasvaa nyt suurimmaksi. Paljon hyviä ehdokkaita.

    • Anonyymi

      Sehän on vain muille ympäristökunnille parempi, ettei raideliikenne pysähdy Ylöjärvelle. Väkiluku ja verotulot nousee muualla.

      • Anonyymi

        Ratikkakansa ei pahemmin veroja maksele. Enempi ovat saamapuolella.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt se ratikka sitten tulee Ylöjärvelle ja kunnan talous menee konkurssiin. Siitä kiitos äänestäjille! Sitä saatte mitä tilaatte. Pakkoliitos Tampereeseen häämöttää jo.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      96
      941
    2. 57
      862
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      67
      675
    4. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      41
      635
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      61
      632
    6. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      552
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      33
      538
    8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      24
      512
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      478
    10. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      43
      466
    Aihe