Mitä käki sano varpuselle kun se valehteli. Se sano että kyllä se on kukkuu! Kukkuu
Nainen tiiätkö
Anonyymi-ap
24320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Koira sanoi Lontoossa kissalle että hau niin kissa sano että mistä mä sen tiedän. Olen vain kissa
Ahhhhaaahaaa
Kissa sanoi koiralle Lontoossa että Nau mutta koira vastasi että en mä ehdi nyt. Olen vain koira
Kissa sanoi Suomessa varpuselle, että nam.
Ihana oot 🤭🤗höpönassu
Millainen humala saisi olla?
Paavikännit: Kaksi kantaa, yksi tulkkaa.
Charlie Sheen -kännit: Olet edelleen humalassa. Jostain syystä ympärilläsi pörrää kuitenkin naisia.
Vanha vitsi -kännit: Olet yhtäkkiä baarissa seuranasi pappi, rabbi, ruotsalainen ja norjalainen.
Kauhea kankkunen -kännit: Et muista mitään, mutta ilta oli kuulemma niin legendaarinen, että siitä tehdään useita elokuvia.
Brooke-kännit: Lupaudut ainakin kahden miehen deitiksi illan aikana. Aamulla itkettää.
Cthulhu-kännit: Aamulla olo tuntuu siltä, että olet maannut tuhansia vuosia meren pohjassa. Suusta tulee lonkeroita.
Minulla ei ole kännityyliä nykyään.Juon lähes aina vain yhden annoksen alkoholia kerrallaan. Tänään siis vajaa puolitoista desiä valkoviiniä.
Laulatko kuin satakieli vai oletko kännissä kuin käki? Ovatko peipposet pirteitä ja pulmuset erityisen puhtaita?
"Päivät niinkuin varisparvi raahautuu" (Miljoonasade)
Jos oot sama kuin viimeksi niin oli punaviiniä ruokajuomana🤭 ootkohan hän ❤️
Hyvin maltillista juomista.
Kutri-Heluna Linnut ja lapsi 😂ootteko kuullu?
Linnuilla vaan voi silmät niin loistaa….
Vai oliko se lapsilla ku loisti silmät 😂
Katkes niinkuin kanan kinttu tuokin biisi😂
Apinajuoppo. Hyppii, laulaa, ulvoo ja tanssii.
Sikajuoppo. Painava, möykkymäinen, unelias. Itkeskelee lisäryypyn perään.
Lammasjuoppo. Viisas silloin, kun ei osaa pukea ajatuksiaan oikealla tavalla sanoiksi.
Vuohijuoppo. On kännissä pukki.
Kettujuoppo. Ovela humalainen, Nashen mukaan "kuten monet hollantilaiset". Hieroo kauppaa vain alkoholin vaikutuksen alaisena.
” Hieroo kauppaa vain alkoholin vaikutuksen alaisena.” Siis perus, että jankkaa yhtä lausetta ja kutsuu sitä sopimukseksi?
🤭❤️tyypillinen suomalainen
Leijonajuoppo. Heittelee tavaroita, huorittelee naisia, rikkoo ikkunat tikarillaan (kyllä) ja riitelee kenen tahansa kanssa.
Mr Hyde. Ilkeä juoppo, jonka kanssa on sitä vaikeampi toimia, mitä enemmän humalassa hän on. Muuttuu illan mittaan aina vain vastuuttomammaksi.
Pähkähullu professori. Ilta alkaa introverttinä, mutta yhtäkkiä tästä humalaisesta tulee ulospäinsuuntautunut ja rohkea riskinottaja.
Auts, auts.
Käytte kuitenkin joskus yhdessä laivalla?
Tiiätkö ett pääskynen oli valoisa, pyhä lintu?
Linnut olivat välittäjiä, sanansaattajia tai pyhiä kuten sääksi, kuikka tai kottarainen. Monet ihmiset ovat kokeneet, että lintu on tuonut erityisen sanoman ja viestin.
Käki on erityisesti naisten lintu, joka helkähtelee naisten sepittämissä lauluissa. Käkeä toivottiin aina lähelle laulamaan, sillä käen kukunta oli erityisen onnekasta, varsinkin jos pääsi ihan lähelle: tällöin kaikki toivomukset toteutuivat.
Joka iltako pitäis laulaa?
Tämä ei vielä kyllä kummoinen tepastelu ollut
Aapiskukko kiekaisi tänäänkin aamulla herätyksen. Tässä oltu samoilla silmillä jo toista kellollista
Käki repii elantonsa sieltä mistä se helpoiten saa tavilla. Ei kuulu(nut) mun repertuaariin. Kukkuile vaikka kanalle, ja hukuta metsoski niihin omiin murheisiis.