Evankeliumin julistajat kadulla ovat kovia tyyppejä. Ilmaiseksi seistään kadulla puhumassa paremmasta tulevaisuudesta ja huomisesta, vaikka heidän työtänsä ei juuri kukaan arvosta. Jo se että sitä tehdään ilmaiseksi, on kunnioitettavaa.
Katutyö kova juttu
Anonyymi-ap
16477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jos oikeasti haluaa paremman tulevaisuuden lapsilleen, tekee jotain hyödyllistä ja koittaa jotenkin estää EU:n mulghujen suunnitelman tuoda 7 miljoonaa notkujaa lihapatojen ääreen Eurooppaan pikavauhdilla.Entisetkin on palauttamatta turvallisiin maihin rikostelemasta.
Nämä tekee sikälikin hyvää esityötä, että yrittävät saada nuorisoa kiinnostumaan jostain muustakin kuin kännykästä ja somemaailmasta. Siinä suuri syy nuorison ADHD oireiluun ja siihen että eivät osaa enää normaalia ihmistenvälistä kommunikointia. Nuoriso on häiriintynyttä.
Uskovien ihmisten jopa henkinen vainoaminen on johtanut siihen, että monet haluavat pitää sen vain omana tietonaan.
Luojan kiitos siitä.
Mitä tarkoitat?
Ymmärrätkö edes sitä, mitä tarkoittaa "Luojan kiitos", vai onko se jotakin murretta?
Se on sama kuin AY-liike, josta luojaa voi myös kiittää.
Kyllä ay-liikkeet on sen toisen hepun tuotoksia, ei herran.
menes nyt kokkare sinne puoluetoimiston lääkekaapille kaivelemaan :D
Katutyötä on kahdenlaista, on sellaista joka tekee hyvää sielulle, ja sellaista joka tekee hyvää ruumiille. Yleensä nämä työskentelevät eri kadunkulmissa, mutta lähentymistä on havaittu.
Keitä ne kirkon rakentajat olisivat.
diakonin kanssa mietittiin samaa ja sängystä irtosi jalka :D
Arkkitektuuri ja Jorma Piisinen olisi kova sana hommaan.
Ei ole keitä, ihan heterot niitä rakentaa, eikä liiku somessa😁.
Kassien kuuluukin jäädä pihalle.
DiagnosTero Nuppi.
Rajamäen 013-evankelista Töpseli-Jaana ei ole vielä ilmestynyt katukuvaan, kevät ei ole tarpeeksi pitkällä niin lämpö ei vielä mummelille riitä :D
Pitää laittaa termospullo raappahousuihin jottei suonikohjut ala särkemään, sellasta se on vanhan juopon kevätsesonki :D