Miksi tuo Helena Puolakka lässyttää nyt noista keittiöiden epäkohdista ja kiusaamisesta ? Olin kerran muuttamassa henkilöä joka oli ollut hänen alaisensa. Oli aika karua kuunneltavaa siitä miten Helena oli käsitellyt alaisiaan. Nyt sitten viisastellaan aivan jotain muuta.
Helena Puolakka
Anonyymi-ap
4732
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvin monet huippukokeiksi tituleeratut ihmiset ovat niin itseään täynnä. Suorastaan vastenmielisiä, Kape, Tomi Björk, Hans Välimäki ja joskus Jyrki Sukulakin. Kait tämä Helenakin. Pipertävät niitä tekotaiteellisia pikkunöttösiä lautaselle ja luulevat, että niitä halutaan. Turhanaikaista hienostelua ja nousukasmaista. Osa vielä epäsiistejä keittiöissään, maistetaan lusikalla ja sama lusikka uudelleen ruokaan, hyi!
Nykyajan ruuanteko-ohjelmat on niin turhia ja älyttömiä. En tajua, että ketä kiinnostaa katsoa, kun piperretään ns. hienoja ruokia ja sitten tuomarit niitä maistelee ja arvostelee. Näitä huonoja ruokaohjelmia tulee lähes joka kanavalla ja monta kertaa päivässä.
Niin ja miksi noista kokkiohjelmista on tullut juoksukilpailuja ? Juostaan kuin heikkopäiset.
Mutta Puolakka on ikeä kiusaaja omassa työssään ja se on fakta.