Hallitus on palkkamurhaaja

Montakohan ihmistä on kuollut hallituksen julmien tekojen seurauksena?Hoidon ja lääkkeiden puutteen vuoksi.Nuorten ja vanhusten itsemurhat lisääntyneet rajusti.Nykyinen hallitus toimii tosiaan kuin palkkamurhaajatTekee rahasta likaisen työn ison rahan puolesta.
3139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei nyt sentään.Palkkamurhaajiltakin löytyy sentään jonkin verran omaatuntoa ja moraalia.

Äänestä

Hupi-ukkoja ja akkoja kaikki.Surkea asia että näiden tollojen hillotolpilla on niin karmaiseva hinta ihmisten arjessa.

Äänestä

Hallitus tekee kaiken aikaa kansanmurhaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Montakohan ihmistä on kuollut hallituksen julmien tekojen seurauksena?Hoidon ja lääkkeiden puutteen vuoksi.Nuorten ja vanhusten itsemurhat lisääntyneet rajusti.Nykyinen hallitus toimii tosiaan kuin palkkamurhaajatTekee rahasta likaisen työn ison rahan puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu