Stubbia ivataan, kun on niin kova kuntoinen, että hiihti raja-aidan päästä päähän hengähtämättä. Zelenskeyin vastaanotto kirpaisi muutenkin. Petskov tai Zaharova eivät kuitenkaan noteeranneet Zelenskeyin saamaa arvokasta lahjakelloa, joka oli valmistettu venäläisen tuhotun tankin T-90 romumetallista.
Kremlin tiedottajat unohtivat mainita myös, että siinä missä Zelenskeyi saa lahjoja, Putin varastaa. Kaikki muistavat tapauksen:
IL ”Vladimir Putin varasti arvokkaan sormuksen amerikkalais¬pohatan kädestä – ”Anna se v***n sormus takaisin”. Miljardööri palasi Pietarista tyhjin käsin.
Vuonna 2005 Kraft oli ollut vierailulla Pietarissa Venäjällä, jossa hän oli tavannut Putinin. Vierailunsa aikana Kraft oli esitellyt Putinille mestaruussormustaan.
– Otin sormuksen esiin ja näytin sitä (Putinille). Hän laittoi sen sormeensa ja sanoi: "Voisin tappaa jonkun tällä sormuksella". Ojensin käteni, hän laittoi sormuksen taskuunsa. Kolme KGB:n kaveria tuli hänen ympärilleen ja he kävelivät pois, Kraft kertoi.”
Kremlin tiedottajat ivaavat suomalaisia, mistäpä muusta kuin kateudesta.
10
152
Vastaukset
- Anonyymi
Kehitysmaa Venäjän asukkaat ovat kateellisia suomalaisille.
- Anonyymi
Valtaosalle venäläisisistä vessanpytty on ihmetyksen asia. Se on tosiasia, vaikka suomalaisille sitä on vaikea kuvitella. Kuvittelevat sen olevan lähde. Ei tarvitse mennä kuin 50 km joko Pietarista tai Moskovasta mihin suuntaa tahansa, niin pytty on mystinen arvoitus. Zaharovin pilkkaamaa vessapaperikin on täysin tuntematon tuote suurimalle osalle venäläisistä.
Roistovaltio Venäjä ei ole tehnyt mitään yksittäisten kansalaisten eteen vapaehtoisesti. Kaikki hyödykkeet ovat kopioita länsimaista, kun kansalaiset ovat kyselleet tyyliin, että mikä se sähköliesi on jne.
Venäjä on roistovaltio johtajaansa myöten.
- Anonyymi
Varmaan venäläiset nauraa kippurassa Suomen hölmöille ja aiheesta!
- Anonyymi
Ne nauraa teille Venäjän hyödyllisille idareille, jotka möisitte Suomen Venäjälle kopeekalla. Jo Lenin naureskeli teille "aatteen miehille".
- Anonyymi
No, jopas on "katkeraa riisiä" tässä ketjussa?
Mitä tulee Venäjän sivistykseen, niin kannattaisi tutustua historiaan?- Anonyymi
Venäläinen sotahulluus ei ole sivistystä.
- Anonyymi
Venäjän sotahullua eliittiä saa ja pitääkin kritisoida. Venäläinen ns. kulttuuri onkin sitten asia erikseen.
- Anonyymi
Kremlin tiedottajat ovat hyvin valikoivia aiheissaan ja valitettavasti myös Länsimedian toimittajat. Onko ketään muuta valtion johtajaa syytetty varastamisesta kuin Putinia? ei ole taidettu. Kraft ei rohjennut väittää sormusta Putin varastamamaksi ennen kuin vasta paljon myöhemmin peläten Putinin tappokaartia.
Ja tätä Putinia: varasta, murhaajaa, hirmutekojen suorittajaa venäläiset palvovat? Niin tekevät ainoastaan mieleltään rikolliset.- Anonyymi
Venäläiset rakastavat lahtareita, kuten Iivana Julmaa, Stalinia ja Putleria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläiset rakastavat lahtareita, kuten Iivana Julmaa, Stalinia ja Putleria.
Kansalaiset rakastavat itsensä kaltaisia. Se oikeuttaa omat rikokset vai tekeekö niin? Kuten, oletko tavannut näpistyksestä kärähtäneen, joka ei väittäisi, että kaikkihan niin tekevät. Tai väitteen, että minun tilanteessa olisit varmaan tehnyt samoin. Näillä joukko yleistämisen yrityksillä yritetään väittää, että rikokset ovat sallittuja, jos se tekijän mielestä on oikeutettu.
Eli kansanmurha ,saati pelkkä murha on oikeutettu, mikäli se palvelee omaa etua ja egoa. Ainoastaan moraaliton kansakunta voi arvostaa noita arvoja ja se on Venäjä. Luusereiden ja roistojen kansa. Tuo ei ole herja vaan totuus. Kaikki rehelliset tapettiin jo Stalinin aikana. Miten sen jälkeen voisi olla jäljellä ja elää venäläisten rehellisin väestön osa? Se ei ole edfes geneettisesti mahdollista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405886
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212830- 1422704
- 202165
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 741360
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä121151Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52988
- 86937