https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/eija-pahkala-toivoo-satsauksia-ennaltaehkaisevaan-mielenterveystyohon-mielenterveysongelmien-vuoks
Kerrankin puhuu totta.
Voitte aloittaa kaupungintalolta - pahasti on latu hukassa. Tarvitsette kyllä paaaaaljon apua.
Mielenterveys kuntoon
7
424
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kaunis viihtyisä luontomaisema tukee tutkimusten mukaan ihmisten mielenterveyttä.
Ympäristön turvallisuus ja terveellisyys on tärkeitä tekijöitä. Hiljaisuus ja rauhoittumisen mahdollisuus tärkeä, myös ympäristön estetiikka tukee mielenterveyttä. Ihmisten mahdollisuus vaikuttaa asuinympäristöönsä tukee asukkaiden hyvinvointia. Mitenkähän tällaiset seikat on huomioitu Kalajoella kun on tuulirupellia rakennettu pitkin poikin joka ilmansuuntaan ja vielä enemmän.. Onkohan suunta oikeanlainen?
Tuulimyllyt jyrää !!- Anonyymi
Ei ne mitään siellä haittaa.
- Anonyymi
Pikkasen päässy unohtumaan kiireessä😁
- Anonyymi
Ne kaupungintalon kiireet tiedetään. Kiire kahvitunnille, ruokatunnille, kahvitunnille ja kotiin.
On pitämättömät sairaslomat, konkelovapaat ja lopuksi vielä "asiakaskäynnit".
- Anonyymi
lopettaa sen viinalla läträämisen niin se auttaa heti
- Anonyymi
Eija saa varmaan oman mielenterveyden (kassan, pinkan) kuntoon, kun pääsee SOTE-hommia hoitamaan = hillotolpan juureen.
- Anonyymi
Viiraako?
Latausta vailla?
Hiihtääkö muut lujaa vasemmalta ohi?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391