Yhä enemmän vakuuttunut euron päävoittoa pienemmistä voitoista.
Taas joku sai 98 miljoonan päävoitto kierroksella yli 500 000€ tuloksella 5+1. Se on sellainen summa rahaa jolla yli keski-iän täyttänyt ihminen pärjää loppuikänsä jos ei ole sotkenut asioitaan pahasti.
yksinolevalle jo puolesta miljoonasta tulee ongelmia.... ei ainakaan kannata kuolla nopeasti.
enemmin vakuuttunut eurosta
1
122
Vastaukset
- Anonyymi
Viimeisin kierros (12/2025) paljastaa myös sen, miten paljon eri maissa pelataan pieniä "synttärinumeroita". Kun kaikki varsinaiset numerot oli välillä 8-16, niin potin jakajia löytyi moninkertainen määrä verrattuna arvontaan, missä numerot on haulikolla ammuttuna välillä 1-50.
5+1 oikein (6):
1x Espanja
1x Kroatia
1x Saksa (Nordrhein-Westfalen)
1x Suomi
1x Slovakia
1x Tanska
5+1 oikein (24):
1x Italia
4x Norja
17x Saksa (1x Baden-Württemberg, 4x Bayern, 1x Berlin, 4x Hessen, 3x Nordrhein-Westfalen, 1x Sachsen, 1x Sachsen-Anhalt, 1x Schleswig-Holstein, 1x Thüringen)
1x Suomi
1x Tanska
Tälläkin kertaa jouduttiin turvautumaan laskennalliseen voitonjakoon niin, että 1+2 pelanneet joutuivat maksumiehiksi 3+0 pelanneiden liian suuren määrän vuoksi.
Tuo on kuitenkin jopa siedettävää verrattuna edeltävän tiistain arvontaan, missä peräti seitsemän (7) voittoluokkaa meni laskennallisuuden mukaan. Se oli jo katastrofi.
https://i.ibb.co/1t4S34c8/EUROJACKPOT-PELATUT-RIVIT-2023-2025-kpl.png
Siinä vielä eurojackpotin pelattujen rivien määrä grafiikkana arvonnoittain lähihistoriassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1914398Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313160Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma302864Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602746PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672733Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902615Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142341Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k992098- 1031216
- 601092