Minäpä kerron nyt, että...

Anonyymi-ap

Jotkut ihmiset auttavat parhaiten toista ihmistä pitämällä suunsa visusti kiinni muiden ihmisten elämään liittyvistä asioista.

Syy... No se, että ei osaa käsitellä asioita kuin omasta näkökulmasta tuoden ovat traumat mukaan keskusteluun joillakin esim. Naisviha, miesviha, joku vitun ongelma nyt vaan kaikkia ihmisiä kohtaan koska on kiusattu joskus ja sit pitää kostaa se muille. Jolloin ei voi käsitellä asioita selvä järkiseltä pohjalta. Yksi ja isoin syy.. päihteet muuttavat ajattelua ja silloin ei kuulu kenenkään kertoa omia mielipiteitään, silloin voi käpertyä ihan omaa koloonsa ja pitää naaman kiinni.

Ei mulla muuta. Kiitos ja ottakaa opiksenne kaikenlaiset ihmisten arvostelijat. Oon lopen kyllästynyt muiden ihmisten asioihin puuttujiin.

8

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joopa joo, osittain asiaakin.

    • Anonyymi

      Joo joo ja sä manipuloit asiat itsellesi eduksi lapsen varjolla, T!!!

      • Anonyymi

        Trolli


      • Anonyymi

        Puhut paskaa, vääntelet asioita miten haluat ja tulet tänne palstoillekin selittelemään kaikkea. Naureskelemaan vieraille ihmisille. Oot vissiin joku pentu joka ei tosiaan kasva aikuiseksi. Nautit kun voit edes palstalla saada valtaa ja jauhaa, ehkä rakastat jauhaa sitä myös irl. Pakkomielle. Siihen ei ole toimivaa hoitokeinoa.


    • Anonyymi

      Täyttä asiaa!

    • Anonyymi

      Vaatenitinä luukahinan ja voihkeen lisäksi kuuluu olevan se elämä yhtäkaikkiaan noin muutenkin.

    • Anonyymi

      Hyvin kirjoitettu.
      Päihteet vaikuttaa empatiakykyyn. Kyky asettua toisen asemaan heikkenee, eikä juuri välitä seurauksista mitä aiheuttaa.

    • Anonyymi

      Pysy kotiseudullasi ja pysy siellä, ja pidä naamasi kiinni siellä missä sinun olisi se kai jo pitänyt pitääkkin.

      Oikea elämä opettaa oikealla hetkellä.

      Ei semmoisia voi sanoa.

      Joitakin ei ikinä:(

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe