Olisinpa osannut

Näyttää sen, mitä ajattelen, tunnen, miten näen maailman. Annoin sinun nähdä vain suojakuoreni ja sieltä alta sen ihmisen, jota on haavoitettu syvästi. Olisin halunnut olla sinulle hyvä, ja näyttää rakkauteni sinua kohtaan, mutta en osannut. Pelkäsin yhteyttämme, egoni otti vallan ja nyt olemme täysin vieraita toisillemme.
29802
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Onko se noin?

Äänestä

Ehkä hän näkee pintaa syvemmälle.

Äänestä

Ehkä aika kulkee spiraalissa, ehkä tätä kokemusta voi vielä hyödyntää.💕😵‍💫💕

Äänestä

Mutta et osannut, koska olit satutettu ja loukattu. Sinun piti selvitä oman kipusi keskellä ja hallita omia tunteitasi, et olisi muuten jaksanut mennä eteenpäin.
Rakentaa koko elämä uudestaan päivä päivältä perustusten järkkyessä.
Ehkä se sinusta tuntuu nyt itsekkäältä, mutta se oli selviytymiskeino.
Osaat jo paljon paremmin. Vaatii vielä siedätyshoitoa, koska se entinen pöly leijailee vielä välissämme tuhoten sitä kaunista, mitä pitäisi syntyä.
Olet jo löytämässä vapauden, mutta toivon ettet kadota itseäsi sinne vapauteen. Ettet unohda minua ja sitä yhteyttä, joka meillä on ollut.
En ole vieras, olen osa sinua. Kannatellut sinua hellästi mielessäni ja katseillani, täyttänyt pääni ajatuksillani ja toiveillani. Koskettanut sinua joka yö himoissani. Haistellut niskaasi ja tuoksuasi. Kuljettanut kättä ihollasi. Halannut tiukasti vartaloasi ja kuivannut kyyneleitäsi. Ja nyt sinä sanot, että olemme täysin vieraita toisillemme.

Äänestä

Missään tapauksessa kysymys voi olla kokonaan mistään egosta kokonaan, jos ajattelet asian kokonaisuutta, siltä näkökannalta jota itse esität.

Äänestä

Osa minusta asuu sydämessäsi ja on siksi aina kanssasi 🥰

Äänestä

Ei se haittaa koska varmasti seuraavassa elämässä näemme ja osaamme paremmin, meille on nyt tässä elämässä tarkoitettu jotkut muut rinnallemme kulkemaan kun toisemme.

Äänestä
  • Ei ole mitään seuraavaa elämää.
    Ainoastaan taivaselämä . Sinne pääsee Jeesuksen kautta.
    Tässä elämässä täytyy tehdä ratkaisut. Viljellä ja varjella.

    Äänestä

Koskaan ei ole liian myöhäistä. Seuraavan kerran kun kohdataan, niin lasket suojamuurejasi. Minuakin on loukattu syvästi aiemmassa parisuhteessa, mutta aika kultaa muistot ja nyt olen jopa puheväleissä hänen kanssa. Toivottavasti kohdataan pian ja päästään tutustumisessa eteenpäin.

Äänestä
  • Tää oli niin hyvin sanottu, että turha mun on keksiä hässä ap.:lle enää vastausta.
    Aurinkoista päivää ikävä-palstalaisille, nyt aamupalaa🌞

    Äänestä

muurit on ja syystä hah

Äänestä

Kiinnyn pieniin eläimiin ja materiaan tarvitseeko edes kertoilla miksi

Äänestä

Ei me vieraita olla, vaan tauolla. Annoin sinulle tilaa, en ole kuitenkaan unohtanut sinua.

Äänestä

Voitko näyttää ne tunteet nyt?

Äänestä

Kertakaikkisen typerää antaa jonkun egon ottaa vallan. Miten tuollaisesta ihmisestä edes olis parisuhteeseen?

Äänestä

Niin, ego on kyllä siitä viheliäinen, että se saa meidät käyttäytymään välillä joko typerästi, lapsellisesti tai ylimielisesti jne. negatiivisesti, mikäli se pelkää menettävänsä otteen sinusta. Mutta kun tuon asian ymmärtää ja hyväksyy, pystyy sille asialle tekemään paljonkin. Kun sielu eli se sun sisin, se sun ydin minä saa ottaa ohjaajan paikan, elämä helpottuu. Sitä myöten löytää itsensä, sen aidon oman olemuksen, myös ihmissuhteet ja niiden vuorovaikutus helpottuu. Tiedän kokemuksesta 😊.

Leppoisaa sunnuntaita Aloittajalle ja kiitos tästä sun kirjoituksesta. Mukavaa kevättä myös ☀️🌱🥰

Äänestä
  • ❤️❤️

    Äänestä

"Annoin sinun nähdä vain suojakuoreni ja sieltä alta sen ihmisen, jota on haavoitettu syvästi."

...Eli annoit hänet nähdä sinut kokonaan. 😐

Äänestä
  • Ehkä kirjoittaja viittaa siihen, että hänessä on muutakin kuin tämä 'haavoittunut' ja 'puolustautuja'. Varmaan myös näiden lisäksi ihan välittävä ookoo tyyppi.

    Äänestä

Kuitenkin nyt on nyt. Miten nyt voi toiselle osoittaa hyviä asioita.

Äänestä

Oletko varattu ? 🤔

Äänestä
  • Mitä merkitystä sillä on?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Mitä merkitystä sillä on?

    Kyllä sillä on!! Sivusta

    Äänestä

Yhä sinua odotan.
Mn

Äänestä

Rakastetaan rohkeasti puss

Äänestä
  • Samaa mieltä 🩷😘sivusta

    Äänestä

Mitä menetät, jos otat yhteyttä minuun/häneen?

Äänestä

Täjua ny vittu et
Sä et tee sydän,näkö ja selkä vikaisella naisella miitään
elämässä jota me oltais haluttu elää yhdessä
Kauniit sanat ei nyt auta.

Vaan pitää katsoa mitä arki ja yhteiselämä olis ollu.
Kauheaa kummallekin .
Yritin säästää sut tältä tiedolta.
Pyytämällä et saan vain lähteä.❤️

Äänestä

.............

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näyttää sen, mitä ajattelen, tunnen, miten näen maailman. Annoin sinun nähdä vain suojakuoreni ja sieltä alta sen ihmisen, jota on haavoitettu syvästi. Olisin halunnut olla sinulle hyvä, ja näyttää rakkauteni sinua kohtaan, mutta en osannut. Pelkäsin yhteyttämme, egoni otti vallan ja nyt olemme täysin vieraita toisillemme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu