Huomio kaikki äänestäjät...

Anonyymi-ap

Persut ja hallitus on Suomen pahin vihollinen, Venäjän uhkakin jää kauas taakse.. Persut ja varsinkin tyhmyydessä Jani Mäkelän kanssa kilpaileva Antikainen on edustaja jolla ei ole mitään annettavaa Pohjois-Karjalaan eikä muuallekaan. Silloin kun Antikainen on töissään paikalla hänellä lie krapula tai muutoin istuu zombina paikallaan. Puhuu silloin kun sattuu suu aukeamaan mitä sattuu asian vierestä.

Itse olin aikoinaan yrittäjä, äänestin kokoomusta, yrittäjyyden loputtua menin vieraan palkkalistoille ja sen jälkeen olen aina äänestänyt vasemmistoliittoa.
Vasemmistoliitto pitää minkä lupaa suoraselkäisenä, ryhdikkäänä toisin kuin hallituspuolueet joiden takki kääntyi heti äänestyspaikkojen sulkeuduttua.

Viinaanmenevän pullaposki Antikaisen voi siis unohtaa, samoin myös muut puolueensa edustajat. Oikeisto ei aja kuin 1/5 Suomalaisten etua, rikkaiden hyvinvointia muun kansan kustannuksella..

Siis JÄRKI näppiin silloin kun annatte äänenne, antakaa se viisaasti Vasemmistoliiton ehdokkaalle..

0

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        160
        2108
      2. Israel euroviisujen 2.

        Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
        Luterilaisuus
        310
        1793
      3. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        93
        1587
      4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

        Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
        Maailman menoa
        81
        1254
      5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        200
        1220
      6. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        67
        1170
      7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        25
        1091
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        48
        1027
      9. Rakas nainen ymmärsin

        Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
        Ikävä
        73
        986
      10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

        Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
        Maatila ja metsä
        24
        972
      Aihe