Kotitalousvähennys ?

Anonyymi-ap

Jouduin korjauttamaan mökin varastorakennuksen sähköt myrskyvahinkojen jälkeen. Saako niistä kustannuksista em, vähennyksen ? Tosin sähköyhtiö maksoi kustannukset, koska oli korjausvelvollinen.

5

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi pitäisi saada. Jokainen vastaa ja kustantaa omaisuudesta aiheutuvat kulut.
      Se pitäisi jokaisen on itse ymmärtää

      • Anonyymi

        Siksi, että Suomen valtio on kehittänyt verotukseen systeemin nimeltä 'Kotitalousvähennys'. Tosin nykyinen hallitus on idioottimaisesti pienentänyt ko. vähennyksen määrää, mikä johtaa pienyritysten kohdalla ikäviin seuraamuksiin, koska eivät enää työllistä niin kuin aiemmin. Jos em. kirjoittaja ei ole itse älynnyt ko. vähennystä hakea, me muut veronmaksajat kiitämme kovasti !


    • Anonyymi

      Joka tuutista tulee verottaja sitä ja verottaja tätä. Susipaska verottaja yrittää kynsiä kansalaisten rahaa joka paikasta, huvittaa tämä tölkkien /ja pullojen keräyskin sehän vaan on hyväksi kun joku putsaa tienpienarta näistä.
      Kyllä mä sanon että vituiksi on menny tämä Suomenmaa. Minä annan minimaalisen rahan tähän kirstuun ja voin sanoa että verottaja saa vetää vitun päänsäympäri ja loikkia vuorille.

      • Anonyymi

        Hallituksen motto: "Rikkaille lisää rahaa ja köyhältä loputkin pois"
        Vallanhimossa eivät ehdi käyttää niitä olemattomia ajatuselimiään ja miettiä mihin tämä tie johtaa.
        Konkursseja, tulipaloja, maastamuuttoa (suvun nuorista jo neljä lähtenyt valmistuttuaan.
        Tänne ei jää kuin savuavat rauniot ja ikielätit vanhuksia ryöstämään ja raiskaamaan.


    • Anonyymi

      Et tietenkään voi saada, jos et itse ole mitään maksanut.
      Muutoin olis kotitalousvähennykseen oikeuttava

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      180
      2230
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      175
      1851
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      170
      1702
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      110
      1528
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      26
      1494
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      109
      1230
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      166
      1102
    8. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1073
    9. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      148
      946
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      58
      945
    Aihe