Olisi hyvät kelit aloittaa pyöräilykausi, mutta pyöräteiltä ei ole vielä poistettu hiekkaa ja sepeliä. Osasta on poistettu, mutta erittäin huolimattomasti. Ajettu harjakoneella mennen tullen ja jätetty keskelle harjaamaton kaistale, kun laiskuuttaan ei ole viitsitty ajaa kolmatta kertaa.
Nyt se kaistale leviää koko pyörätie ja jalkakäytävän osuudelle ja tekee pyöräilyn ja jalankulun inhottavaksi ja vaaralliseksi ja terävät sepelikivet puhkovat renkaita.
Huolellisuutta, vastuuta ja moraalia sinne ratin taakse !!!
Huolimatonta hiekanpoistoa !
Anonyymi-ap
2
191
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, Kyllä ne hiekat vois jo viimeinkin poistaa.
- Anonyymi
Vielä ennättää tulla takatalvi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843492
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1851383- 771377
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835