Miksi Grönlanti sallii epämiellyttävät vieraat saapua maahansa?

Anonyymi-ap

Eihän kukaan voi tuppautua ja vaatia, että heitä pitää kestitä, olivat sitten mitä hyvänsä. Grönlantilaiset voisivat pitää Vance ja hänen puolisonsa koiravaljakkoon ja ajaa 2 viikoksi jäätikölle katselee maisemia.

Jos nuo saapuisivat Suomeen, niin viedään ne heti kentältä yleiseen yhteissaunaan ja kerrotaan, että se on maan tapa. Ennen yhteistä kylpemistä ei voida neuvotella edes illallismenusta.

11

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yankee go home !

    • Anonyymi

      Gröölannilla luontevaa liittyä Usasn. On vieressä!

      • Anonyymi

        Kanada on vieressä. Voisivat liittyä siihen. USAan ei ikuna.


    • Anonyymi

      Viisumipakko voimaan vaan sillä pääsee vääristä tulijoista eroon. Palautus tapahtuu välittömästi laskeutumisen yhteydessä.

      • Anonyymi

        Voi pojun haaveita!


    • Anonyymi

      I hope eskimo kill Trump !

    • Anonyymi

      Grönlantilaiset voisivat aina kääntää selkänsä, kun Vance tulee yrmynaamaisena paikalle.

    • Anonyymi

      Trump alkaa olla buuauksen kohde missä tahansa USAssa liikkuu.

    • Anonyymi

      Grönlantilaiset toimivat kuten pitikin. Epämieluisia vieraita ei otettu vastaan, vaikka käytiin ovi ovelta kysymässä ja anomassa vierailu lupaa. Iglujen oviaukot jättivät sentään rauhaan.

      Vance vaimoineen kokivat nöyryytyksen. Kuvittelevat hurmoskokouksiensa perusteella, että siellä liehuvat stars & stripes koko jäisen saaren. Ei liehunut yhtä ainoata.

      USAn demokratia taitaa olla suurempi kupla kuin Venäjä kommunismi. Yksi ainoa hullu voi kääntää koko USAn historian, perinteet, sopimukset, maineen ja tavat ylösalaisin kahdessa kuukaudessa.

    • Anonyymi

      Jumala ja Allah varjelkoot meitä Vancen vierailulta.

    • Anonyymi

      Kylmän saaren hylkeenmetsästäjät osaavat ottaa kaksi napsua oikealle ilman Kaisa Mäkäräisen ohjetta. On tosi tyhmää mennä vittuilemaan inuiiteille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2429
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2360
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2017
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1387
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1233
    Aihe