69-70
1.john ferguson (nopeudensa ansiosta voitti kaikki tappelukortissa)
2.don awrey(ei rehellisin tappelija koska ns jumper)
3.bobby orr(voittoprosentti kertoo paljon!)
4.gordie howe(valmis myös tappeleen ja tekee sen aina vakuuttavasti)
5.ron harris(mr toe to toe iskijä)
6.bobby hull(hullin porukan se ärhäkin pellaaja)
7.cashman
8.sanderson(nopeuden ansiosta voitti monet ja heittäytyi aina kovalla vimmalla ns scrums hässäköihin ja osui monasti myös toisiin pelaajiin ja jopa linjatuomareihin)
9.Kurtenbach
10.park(osasi myös pelata)
71-72
1.ferguson(edelleen uskomattoman nopeat kädet oli avainsana tappelutilanteissa)
2.bobby orr
3.kurtenbach
4.t.harris
5.quinn(ei voita kaikkia tappeluita mut esim tappelu bobby orria vastaan jäi monien mieleen)
6.b.watson(lähinnä painija koska tykkää uida lähietäisyydelle ja painia eikä paljoa käytä luuvitosta)
7.fleming(kovia voittoja parin kappaleen verran mut vastapainona pari pahaa tappiota)
8.lonsberry
9.r.harris
10.s.savard
72.-73
1.gassoff(aikamoinen painajainen tällä kauvella monelle oli!)
2.schultz(legendaksi heti kun alko pellaan flyersissa eli legenda niin tappelijana kuin pellaajana)
3.j.korab(tuli tutuksi painimisesta jossa yhdisti siihen terävät koukut ja niskalyönnit)
3.ferguson
4.edestrandt(iso voitto orrista)
5.orr(painiotteella vastustaja jäihin = ,muuta ei tarvita ja tyyli ei kaikissa herättäny kunnioitusta mut oli kyllä dominoiva tapa tappeluissa)
6.battleship kelly(nopeeat nyrkit oli monille iso haaste )
8.paradise
9.r.harris
10.j.schoenfeld
73-74
1.battleship kelly(nousi parhaaksi ryminällä eli otti kirjaimellisesti tehtävän suojella omiaan ja teki sen vaikuttavasti sekä eipä hävinnyt yhtään matsia kaubven aikana kun tappeli)
2.gassoff(edelleen yks liigan parhaimpia tappelutilanteissa kun ei anna yhttään armoa vaan nopeasti saa vastustajan jäihin käyttämällä aggressiivisuuttaan ja hurjia voimiaan)
2.schultz
3.korab
4.nystrom
5.rota(hankala vastustaja joka hämmentää "soppaa" aikalailla eli saa vastapuolen tähdet tehokkaasti sekaisin ja tappeluissa varsin älykäs ja kova)
6.orr(vähensi tappelemista mut edelleen voittamaton)
7.oreilly(jos joskus malttaisi panostaa tappeluissa tarkempaan suojaukseen niin ois liigan eliittiä)
8.park(tiukka vastustaja tappeluissa älyn ja voiman yhdistelyssä)
9.potvin(toe to toe tyyli tapella mut toki päävastuu itse pelaamisessa mut tappeluissa ei häviä kun tappelee)
10.salming(ruotsin ylpeys jääkiekolle on valmis myös voimien mittelöön ilman hanskoja ja aiheutti hieman ongelmia taktisuudellaan schultzia vastaan tappelussa josta tuli tiukka painivääntö)
kirjoittaja juha pohjola
kausien 69-70& 71-72&72-73/73-74 top10 parhaat tappelijat
Anonyymi-ap
0
174
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131413- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31057Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15971Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9918Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59828- 32820
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37758Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44744