69-70
1.john ferguson (nopeudensa ansiosta voitti kaikki tappelukortissa)
2.don awrey(ei rehellisin tappelija koska ns jumper)
3.bobby orr(voittoprosentti kertoo paljon!)
4.gordie howe(valmis myös tappeleen ja tekee sen aina vakuuttavasti)
5.ron harris(mr toe to toe iskijä)
6.bobby hull(hullin porukan se ärhäkin pellaaja)
7.cashman
8.sanderson(nopeuden ansiosta voitti monet ja heittäytyi aina kovalla vimmalla ns scrums hässäköihin ja osui monasti myös toisiin pelaajiin ja jopa linjatuomareihin)
9.Kurtenbach
10.park(osasi myös pelata)
71-72
1.ferguson(edelleen uskomattoman nopeat kädet oli avainsana tappelutilanteissa)
2.bobby orr
3.kurtenbach
4.t.harris
5.quinn(ei voita kaikkia tappeluita mut esim tappelu bobby orria vastaan jäi monien mieleen)
6.b.watson(lähinnä painija koska tykkää uida lähietäisyydelle ja painia eikä paljoa käytä luuvitosta)
7.fleming(kovia voittoja parin kappaleen verran mut vastapainona pari pahaa tappiota)
8.lonsberry
9.r.harris
10.s.savard
72.-73
1.gassoff(aikamoinen painajainen tällä kauvella monelle oli!)
2.schultz(legendaksi heti kun alko pellaan flyersissa eli legenda niin tappelijana kuin pellaajana)
3.j.korab(tuli tutuksi painimisesta jossa yhdisti siihen terävät koukut ja niskalyönnit)
3.ferguson
4.edestrandt(iso voitto orrista)
5.orr(painiotteella vastustaja jäihin = ,muuta ei tarvita ja tyyli ei kaikissa herättäny kunnioitusta mut oli kyllä dominoiva tapa tappeluissa)
6.battleship kelly(nopeeat nyrkit oli monille iso haaste )
8.paradise
9.r.harris
10.j.schoenfeld
73-74
1.battleship kelly(nousi parhaaksi ryminällä eli otti kirjaimellisesti tehtävän suojella omiaan ja teki sen vaikuttavasti sekä eipä hävinnyt yhtään matsia kaubven aikana kun tappeli)
2.gassoff(edelleen yks liigan parhaimpia tappelutilanteissa kun ei anna yhttään armoa vaan nopeasti saa vastustajan jäihin käyttämällä aggressiivisuuttaan ja hurjia voimiaan)
2.schultz
3.korab
4.nystrom
5.rota(hankala vastustaja joka hämmentää "soppaa" aikalailla eli saa vastapuolen tähdet tehokkaasti sekaisin ja tappeluissa varsin älykäs ja kova)
6.orr(vähensi tappelemista mut edelleen voittamaton)
7.oreilly(jos joskus malttaisi panostaa tappeluissa tarkempaan suojaukseen niin ois liigan eliittiä)
8.park(tiukka vastustaja tappeluissa älyn ja voiman yhdistelyssä)
9.potvin(toe to toe tyyli tapella mut toki päävastuu itse pelaamisessa mut tappeluissa ei häviä kun tappelee)
10.salming(ruotsin ylpeys jääkiekolle on valmis myös voimien mittelöön ilman hanskoja ja aiheutti hieman ongelmia taktisuudellaan schultzia vastaan tappelussa josta tuli tiukka painivääntö)
kirjoittaja juha pohjola
kausien 69-70& 71-72&72-73/73-74 top10 parhaat tappelijat
Anonyymi-ap
0
156
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513755Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1182797Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6422460Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei202097KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar862054Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo441751- 221713
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1431665Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?971516- 281486