Tuskin yllätys vasemsmistoliiton suunta Putiniin.
Ei kai kukaan ole aidosti yllättynyt että juuri äärivasemmisto osoittautuu putinisteiksi ja venäjämielisiksi?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fc9ff82f-58b2-44d0-8a44-75bef87e7308
Li Anderssonin ryhmän puolue haluaa neuvotella Putinin kanssa
23
150
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai kukaan ole aidosti yllättynyt että juuri Trumpin edustaman äärioikeisto osoittautuu putinisteiksi ja venäjämielisiksi?
- Anonyymi
Kukaan ei ole aidosti yllättänyt että vasemmiston venäjämielisyydestä käytävää keskustelua ollaan aktiivisesti kääntämässä Trumppiin ja "äärioikeistoon".
Äärivasemmiston venäjämyönteisyys ja putinismi tuntuu olevan arka ja kiusallinen paikka monelle?
- Anonyymi
Vasurit veljeilevät Putinintien kanssa EUssa ja perustelut ovat kuten aina.
Valheita. Tosiasiassa Andersson ja Saramo ovat samaa mieltä Putinistien kanssa. Muutenhan he eivät olisi samassa ryhmässä. - Anonyymi
Kauas on Vasemmistoliitto päätynyt juuriltaan
Se oli ennen puhdas duunaripuolue jota känsäkouraduunarit kannattivat, nykyään se on ihan jotain muuta.
Puolue irtosi juuriltaan varsinkin Li Anderssonin aikana, jolloin siitä alkoi tulla kaupunkilaisten naisten protestipuolue, mukaan tuli intersektionaalinen feminismi, woke, sukupuolen moninaisuus ja tietysti ilmastonmuutos jolla pelotellaan.
Nyt puolueen pj:ksi tuli fanaattinen feministi ja poliittisesti hyvin kokematon Koskela, jonka ulkonäkö jo pelkästään saa varmasti liittoa kannattaneet duunariäijät maakunnissa kiroileen.
Vasemmistoliitosta tulee kuten vihreistä, naisten puolue. Vasliiton puoluekokouksessa näki, että noin 80% paikalla olijoista oli naisia.
Veikkaan, että loputkin miehet kaikkovat haamu Koskelan aikana.- Anonyymi
Melkoinen haamu, kuin haudasta noussut kommunisti.
- Anonyymi
Li Anderssonin ryhmän puolue haluaa neuvotella Putinin kanssa
- Anonyymi
SKP liittyi vasemmistoliittoon 1990.
- Anonyymi
Useita kantakirja kommunisteja liittyi.
- Anonyymi
Li järjesti Putinin palkollisen, Yrttiahon, eduskuntaan tarkoituksellisesti.
- Anonyymi
Palstapersu siirtelee maalitolppaa? Onkos Trump sitten vasemmistoliittolainen?
https://media.newyorker.com/photos/590978f4ebe912338a37813e/master/pass/Remnick-TrumpandPutinALoveStory_01.jpg- Anonyymi
En ole Trumpista mitään puhunut, sinä sen kerroit. Vasemmiston tiedän Neuvostoliiton NKP härdellin tukijaksi. Jota tukemista nyt jatketaan Putinille. EU äänetystykset sen kertoo, turha itkeä siitä vastaan kun näin toverit jatkaa linjallaan. Voidaan ottaa avoimia äänestystuloksia esille, sieltä selviää. Antifa lippuja heiluttelevat kuvassakin vas ryhmä.
- Anonyymi
Persukortti pelattu! Onnea! Kotiin lähtiessäsi voit käydä kassan kautta nostaa sieltä 75 ruplaa trollaamisbonusta.
- Anonyymi
Sitä olen ihmetellyt että miksi YLEisradion uutiset ovat hiljaa. Eivät ole tehneet tietääkseni yhtäkään juttua vasemmiston venäjämielisyydestä tai siitä että heidän oma lemmikkinsa Li Andersson tekee EU-parlamentissa yhteistyötä samassa ryhmässä putinistien kanssa?
- Anonyymi
Tuskin olisivat itse huomanneet mutta ilmeisesti naapuripöydässä , seitsemännen tai kahdeksannen kierroksen jälkeen , äänten volyymin noustessa kirosivat väkeä joka ei isänmaataan kunnioita ?
- Anonyymi
MIhinkäs vasemmisto ja kommunistit karvoistaan pääsevät? Eivät mihinkään. Oli itärajan takana kommunistinen neuvostoliitto tai fasistinen venäjä niin vasemmisto, varsinkin äärivasemmisto, rakastaa sitä suunnattomasti, niinkuin taas kerran nähtiin.
- Anonyymi
Vasemmisto elää harhoissaan! Islamisti on kiva ja Putin on kiva, miettikää oikeasti ketä äänestätte!
- Anonyymi
Tuskin yllätys vasemsmistoliiton suunta Putiniin.
- Anonyymi
äärivasemmisto osoittautuu putinisteiksi ja venäjämielisiksi?
- Anonyymi
Ainut järjen ääni ,mutta taitaa olla polittista musta maalamista lahtarelta🤫
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 933451
- 1093135
- 562335
- 221902
Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61738Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201735Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111680Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein241516Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131411Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381394