Missä ne sudet

Anonyymi-ap

Lehdessä oli juttua tänään Raisiossa liikkuvista kahdesta sudesta joko ne saatiin kiinni

13

404

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      -

      - että Missäkö Sudet - etkö Tiennyt että ;

      - SDP:n Sosialistit - ON - - - SUSIA Jo SYNTYISSÄÄN - !

      -

    • Anonyymi

      Onko tässä kyseessä nyt sellainen susi-pari?

    • Anonyymi

      Miksi ne pitäisi kiinni ottaa? Raisiossa susia liikkuu paljon muitakin ja sudet liikkuvat päivässä kymmeniä kilometrejä.

    • Anonyymi

      Saatiin kiinni. Virtasen Leilan takapihalla Ihalassa odottamassa siirtoa Liedon Zoolandiaan Fanny-norsun entiseen karsinaan.

    • Anonyymi

      Sussi ennoo nähnynnä mutta ahma kyllä

    • Anonyymi

      Onko Raisiossa riistanyhdistystä? Voisi ampua luvattoman sudet.

    • Anonyymi

      Nousiaisten sudesta olen kuullut, mutta en koskaan Raision sudesta.

    • Anonyymi

      Raisiolaiset ovat susia jo syntyessään.

      • Anonyymi

        Mialummi susi kö lammas!


    • Anonyymi

      Toinen tilanne, josta nainen tuomittiin, oli tapahtunut alle viikkoa aiemmin.

      Nainen oli sopinut maksullisesta seksistä raisiolaisen perheenisän kanssa 3. tammikuuta. Hän saapui tämän asunnolle sovitusti, mutta perheenisä kieltäytyi maksamasta. Mies oli kertomansa mukaan luullut, että kyse oli niin sanotuista seksitreffeistä.

      Kaksikolle tuli riitaa asiasta, ja nainen otti miehen puhelimen ”pantiksi”. Kun mies maksoi sovitun 80 euroa, nainen palautti puhelimen ja poistui paikalta. Sitä ennen hän kävi kuitenkin vessassa.

      Nainen kertoi nähneensä vessassa kuvia miehen perheenjäsenistä. Hän sanoi oikeudessa ärsyyntyneensä miehen moraalittomuudesta – siitä, että tämä oli aikeissa pettää puolisoaan.

      Kostoksi nainen kertoi ottaneensa mukaan miehen sähköhammasharjan. Hän toivoi tämän jäävän vaimolleen kiinni.

      Varsinais-Suomen käräjäoikeus piti tilannetta outona.

      – Seksityön ammattilainen, jonka moraalikäsitys järkkyy siitä, että asiakas on naimisissa vaikuttaa oudolta ja vielä kummallisempaa on sähköhammasharjan anastus siinä toivossa, että asiakas jäisi vaimolleen kiinni tästä moraalittomuudesta.

    • Anonyymi

      Susi on laumaeläin joten niitä riittää Raisiossa.

      • Anonyymi

        Vaisaaressa niitä susilaumoja vasta onkin.


      • Anonyymi

        Vaisaaressa niitä susilaumoja vasta onkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      187
      6245
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      240
      4198
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3505
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      51
      3347
    5. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      49
      3194
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2826
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      65
      2386
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      241
      2336
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2316
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      100
      1907
    Aihe