.....sillä jokainen kokoomuslainen äänestää aina. Mene siis äänestämään heti ensimmäisenä ennakkoäänestyspäivänä eli heti 3.4.
Äänestämättä jättäminen on ääni Kokoomukselle....
13
594
Vastaukset
- Anonyymi
Mies, tiedät ketä äänestää
Kok- Pers - Anonyymi
Aina kannattaa äänestää kokoomusta! Ilomantsissa kokkarit ja persut suunnittelevat ääriJYTKYÄ, jos ei jopa pötkyä
- Anonyymi
Pitää olla jonkinlainen hullu tai perusteellisen aivopesty jos luovuttaa jollekkin muulle oikeuden päättää kaikista sinun asioista. Demokratia on kusetusta, ja kurimus vaan lisääntyy kun leikitään mukana. Älkää äänestäkö, ajakaa itse omaa elämäänne siihen suuntaan kuin haluatte.
- Anonyymi
Mulle tuo selvisi jo hyvin nuorena, enkä ole sen jälkeen äänestänyt. Oikeastaan käy sääliksi nämä ääniuskovaiset ja heidän haaveunensa. Petytään joka äänestyksen jälkeen ja odotetaan parempia aikoja (vaikka "oma" voittasikikin).
- Anonyymi
Vasemmistoliittoa äänestän,muut puolueet kannattavat kullankaivamista vaikka keskellä kylää .
- Anonyymi
Työpaikkoja tietää pöljä.saatanan kommari.
- Anonyymi
Oisko peräti 13 kpl ilomantsilaista Endomines työllistänyt. Ei myöskään lie niin mieluisaa se työ, koska tunnen monia, jotka on paikan jättäneet. Möngit maan alla kuin myyrä, eikä kaivostyötä voi sanoa riskittömäksi - katosta voi irtautua kiviä jne.
- Anonyymi
Eipä persuja torilla näkyny tänään.
- Anonyymi
Taisivat olla piilossa K-Kaupan luona?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisivat olla piilossa K-Kaupan luona?
Ai bemarikuskit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisivat olla piilossa K-Kaupan luona?
Käviköhän kunnian päälle olla oppositiopuolueiden kanssa samalla torin alueella. Joku olisi voinut tulla kiukuttelemaan hölmöilyistä.
- Anonyymi
Äänestäminen olisi tämänkin roskahallituksen estänyt. Mene äänestämään.
- Anonyymi
Mietitään. Ei yksin Ilomantsi voi vaikuttaa hallituksen päätöksiin. Vangit saa parempaa ruokaa kuin vanhukset ja koululaiset. Tämän hetken vanhukset ovat rakentaneet tämän hyvinvoinnin ja rikoksilla saadaan paremmat edut. Ilomantsin kunta on ihan järkevästi hoitanut tonttinsa ja vanhusten huoltoon täytyy satsata enemmän kuin ohjeet velvoittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11576Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras961504Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva201953- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29760Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60703