maahanmuuttajat etujen käyttäjinä

Anonyymi-ap

paperittomat ja maahanmuuttajat jonossa..... ekana aina pääsevät lääkäriin ja terveudenhoitoon ja hammaslääkäriin
samoin kuin kaikki muutkin edut perempinakuin kellään suomalaisella
paremmat tuet,maksusitoumukset tavaroihin
ei työllisyys hakemuksia pakko tehdä, senkun lorvii kaduilla, puistoissa ja kauppakeskuksissa
meillä käy kirjastossa soittamasa omaa musiikkiaan vaikka pitäisi olla hiljaisuus
uimahalleissa ei peseydy kun tulevat pitkät helmat liehuen altaaseen
taxikuskit saavat raiskata vuositoisensa jälkeen ja saavat sanoa oikeudessa ettei saa heitä laittaa vankilaan kun heidänkulttuuriinsa kuuluu naisen alistaminen
kaikki oikeudet ei mitään velvoillisuuksia.
kaiken huippu kun partapoikia tuli harjavaltaan pyydettiin heille siivoosia kun siellä makoilivat ei tullu mieleen että viedään mopit sisäsiivouksiin ja kolat ulkohommiin terveiden miesten ajankuluksi
perseestå päättäjien päätöket
suomen alasajo , vauhti kova, bruttokansantuote nolla kun elättejä jo kolmen vuosikymmenen ja kela ja sossukulut järkyttävät oleilijoille
nyt ukrainakiima vie miljardeja muutaman kuukauden välein ja samoin ukrainalaisia jo kolme vuotta elätetty , koulutettu, ja järjestetty huveja että viihtyvät

suomalaisiin vanhuksiin jos nämä samat varat käytettäisiin jotka sentään ovat maksaneet veroja elämänsä saisivat kohtuullisen loppuelämän mutta nyt jo suurin osa kokopäivälaitoksissta lopetettu ja sairaalasijoja tänä vuonna satoja ympäri suomea eli voivatlaillisesti olle suomessa hoitamatta , kipujensa kanssa hylättynä yksin märissään koska kaikki ulkomailta tuleet ovat tärkeämpiä ja ikäihmiseen ei ole varaa ja lisää vaan säästetään heidän kohdallaan mutta silti muka on epäeettistä tarjota eutanasiaa todellakin kiduttaminen laillista mutta kuolinapu laitonta

13

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki yli 80v uuniin niin riittää muille palveluita

      • Anonyymi

        Nee***** monttuun, niin Suomi kääntyy nousuun.


    • Anonyymi

      Hyva perussuomalaiset.

      • Anonyymi

        Kukaan ei tiedä keitä he ovat. Tiedätkö sinä?

        Paljon on rikollisia tullut Suomeen, kun rajalla saa uuden henkilöllisyyden. Kertoo vain papereiden pudonneen mereen ja keksii itselleen jonkun nimen ja syntymäajan.

        Onko Muhammad Muhammad vai Ahmed vai Paco, sitä ei tiedä kukaan.

        Aika helppoa vankilaa paossa oleville, kun Suomen viranomaiset antavat henkilöllisuuksiä kenelle sattuu. Muissa maissa rikollisjärjestöt myyvät tekaistuja henkilöllisyyksiä, Suomessa Migri antaa henkilöllisyydet ammattirikollisille.

        Mitähän mieltä Interpol on suomalaisesta käytännöstä?


    • Anonyymi

      Minusta toi raja pitäisi olla 70-vuotta ja sitten uuniin. Samoin kaikki narkit ja deekut sinne myös. Myös klotsan käyttäjät pitäis lykätä uuniin.
      Ainoat, jotka eivät ole uunitavaraa, ovat työssä käyvät perussuomalaiset.

      • Anonyymi

        Mun mielestä voisi sorvin vierestä taluttaa suoraan kun homma ei suju enää. Persujahan tämä ei koske kun ei niistä ole sorvin ääreen.


    • Anonyymi

      Paperittomat? Puuttuuko niiltä vessapaperia?

      • Anonyymi

        Persut ei leikkaa vessapaperia, siinä on katkoviivat repäisyä varten. Eikä yhtäkään ilman papereita tullutta matua ole lähetetty takaisin kotimaahansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persut ei leikkaa vessapaperia, siinä on katkoviivat repäisyä varten. Eikä yhtäkään ilman papereita tullutta matua ole lähetetty takaisin kotimaahansa.

        Tämäkö on sitä perussuomalaisten politiikkaa.


    • Anonyymi

      Paljon kysymyksiä ja mielipiteitä. Ymmärrän tuskan ja kiitän Riika Purraa ihanasta vanhan naisen tanssista. Leipää ja varsinkin sirkushuveja kansa kaipaa ja Riikka vastaa kysyntään. Äänestän Ismo Läntistä, hän on älykäs, kouluja käynyt ikiliikkuja, taitaa myös tanssin eri lajit.

    • Anonyymi

      Hienosti keinutti vanhaksi ja eronneeksi naiseksi lanteitaan. Kutsu käy leikkeihin. Ehkä joku epätoivoinen käy tanssiin kutsuun.

      • Anonyymi

        Oliko se Purran miesystävä joka siinä hyppeli Riikan kanssa, vai joku toinen epätoivoinen🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko se Purran miesystävä joka siinä hyppeli Riikan kanssa, vai joku toinen epätoivoinen🤣

        Ratto Riitta voisi mennä pakolaiskeskuksiin hyppelehtimään ja näyttää miten leikkauksien ohessa valtiovarainministeri persu joraa vielä vanhoilla päivillään. Meinaa vois tulia miettiä yhtäkään kertaa, hakeeko Suomesta turvapaikkaa, vai palaako takaisin mistä tulikin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      99
      1690
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      15
      1531
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      139
      1434
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      98
      1420
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      76
      1336
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      118
      1195
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      270
      1089
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      1001
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      975
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      37
      957
    Aihe