Räsäsellä vahva tuki Trumpin hallinnossa? Valkoisen talon hengellinen neuvonantaja rahastaa uskolla

Anonyymi-ap

"Trump's Faith Advisor Paula White Is Now a White House Staffer | NowThis"

https://www.youtube.com/watch?v=5w0kSkvusjI

Sieltähän ne Räsäsen avuksi rientäneet lakimiehetkin ovat peräisin? Lukekaapa tuon videoklipin katsottuanne kanavan lukijakommentteja. Ei sieltä puoltavaa sanaa juuri löydy. Poimin maistiaiseksi yhden:

"In England this woman would have been detained under the Mental Health Act. Just saying!"

Hieno maa "agentti Krasnovin" johdolla? Seuraavaksi perustavat oman äärikristillisen "Mekan"?

6

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämäkään ei liity mitenkään KD:hen eikä Päivi Räsäseen.

      Päivi Räsäsen tueksi ei rientänyt lakimiehiä Youtubesta eikä Valkoisesta talosta.

      Olet tyypillinen vasemmistolainen vihanlietsoja.

      • Anonyymi

        Samaa kiihkouskovaisten seurakuntaa.

        Kovinpas oli Trump-henkinen purkaus sinulta, kun syytit heti vasemmistolaiseksi ilman mitään perustetta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa kiihkouskovaisten seurakuntaa.

        Kovinpas oli Trump-henkinen purkaus sinulta, kun syytit heti vasemmistolaiseksi ilman mitään perustetta.

        Olen joskus nähnyt pari Päivi Räsäsen puhetta omalle ydinkannattajajoukolleen, kun niistä puheista yritettiin nostattaa jotain kohua. Kohut lässähtivät kovin nopeasti, kun ne eivät lopulta perustuneetkaan niihin Räsäsen puheisiin, vaan niistä kyhättyihin olkiukkoihin.

        Räsäsen puheissa ei ollut tyyliltään eikä sanomaltaan mitään yhtymäkohtaa linkittämääsi videoon.

        Silloinkin oli kyse vihavasemmiston masinoimasta kampanjasta Päivi Räsästä vastaan.


      • Anonyymi

        Kaikki on aina kommunisteja tai vasemmistolaisia jos on oma mielipide.Laitaoikeisto ja tekopyhät eivät kestä totuutta,eriäviä mielipiteitä tai älykkäitä ihmisiä.


    • Anonyymi

      Nuo uskikset käy kaikissa kekkereissä,että ihmiset näkevät kuinka pyhiä ovat.Huutavat oikein,että varmaan kuuluu että ollaan parempia ihmisiä.Sitten istuvat laitaoikeiston hallituksessa.Trump ja moni muu amerikkalainen on kans tekopyhä sontaläjä.Tapattavat Gazassa vauvoja ja aseistavat Israelia a sitten steppaavat tekopyhinä olevansa Jumalan asialla.Trump ja monet tekopyhät on pahimpia rasisteja.Ensin valkoiset tappavat intiaanit ja sitten pullistellaan kuinka valkoiset siirtolaisten jälkeiset ovat joku alkuperäiskansa.

    • Anonyymi

      Tämänkään aloituksen väitteet Päivi Räsäseen liittyen eivät sitten liittyneetkään mitenkään Päivi Räsäseen. Yrittäkää vihaasemmistossa ryhdstäytyä. Vaalitkin tulossa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      376
      12487
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      265
      5469
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      217
      3976
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      235
      2825
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      18
      2030
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1864
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      166
      934
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      895
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      802
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      766
    Aihe