Nuorelle Siivet

Anonyymi-ap

Mulle myytiin Nuorelle Siivet -arpoja ja ostin niitä tilaajalahjan vuoksi kun sanottiin että se on yhden risteilyn (max 4hlö) arvoinen risteilylahjakortti. Muistaakseni vielä arvo oli 120€.

No nyt katsoin, niin sillä saa yhden 98€ arvoisen risteilyn halvimmillaan 64 eurolla eli alennus kokonaista 34 euroa.

Ja varmaan ihan oma vika kun en lukenut kaikella pienellä präntättyä. Mutta tulin tänne julkaisemaan ihan vaan siksi että näkyy hakukoneissa hyvin.

Puhelinmyynti siis erittäin tarkoituksellisen harhaanjohtavaa. Älkää ostako mitään kyseiseltä puljulta. Täys Huijaus ja kusetus.

Itse arvoistahan voi voittaa pikkurahaa kauppaan, josta voi sitten lunastaa jotain keittiöveitsiä. Eli ei sekään kovin kummoinen upside enkä niiden vuoksi koko arpoja ostanutkaan.

Toivottavasti itse tulot menee hyvään asiaan edes mutta epäilen sitäkin jos kaikki muukin toiminta on vaan kusetusta. Veikkaisin että ehkä 10% valuu oikeasti sinne lasten urheiluun.

1

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, minulla samanlaisia kokemuksia. Sanottiin että olen voittanut risteilyn ja kysyttiin seuraavaksi kenen kanssa olisin lähdössä. Äkkiä puhelu kääntyikin arpojen myyntiin jossa luvattiin että 5/6 arpaa voittaa. Kuukausitilaus olisi lähtenyt päälle.
      6 Nuorelle siivet arpaa/kuukausi hintaan 39,9e/lähetys, toistaiseksi voimassa (jatko 3arpaa 21€/lähetys) voi peruuttaa ensimmäisen paketin jälkeen. Tms
      Kuluttajasuojalaki sanoo että on laitonta myydä tuotetta ja palvelua jotta voisi lunastaa palkinnon. Soittaja harhaanjohti muutenkin asioita ja yritti vedota tunteisiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      4444
    2. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      81
      1584
    3. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      37
      1508
    4. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      54
      1469
    5. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1362
    6. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      38
      1359
    7. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      67
      1298
    8. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      68
      1121
    9. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      59
      1056
    10. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      992
    Aihe