Nuorelle Siivet

Anonyymi-ap

Mulle myytiin Nuorelle Siivet -arpoja ja ostin niitä tilaajalahjan vuoksi kun sanottiin että se on yhden risteilyn (max 4hlö) arvoinen risteilylahjakortti. Muistaakseni vielä arvo oli 120€.

No nyt katsoin, niin sillä saa yhden 98€ arvoisen risteilyn halvimmillaan 64 eurolla eli alennus kokonaista 34 euroa.

Ja varmaan ihan oma vika kun en lukenut kaikella pienellä präntättyä. Mutta tulin tänne julkaisemaan ihan vaan siksi että näkyy hakukoneissa hyvin.

Puhelinmyynti siis erittäin tarkoituksellisen harhaanjohtavaa. Älkää ostako mitään kyseiseltä puljulta. Täys Huijaus ja kusetus.

Itse arvoistahan voi voittaa pikkurahaa kauppaan, josta voi sitten lunastaa jotain keittiöveitsiä. Eli ei sekään kovin kummoinen upside enkä niiden vuoksi koko arpoja ostanutkaan.

Toivottavasti itse tulot menee hyvään asiaan edes mutta epäilen sitäkin jos kaikki muukin toiminta on vaan kusetusta. Veikkaisin että ehkä 10% valuu oikeasti sinne lasten urheiluun.

7

2490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, minulla samanlaisia kokemuksia. Sanottiin että olen voittanut risteilyn ja kysyttiin seuraavaksi kenen kanssa olisin lähdössä. Äkkiä puhelu kääntyikin arpojen myyntiin jossa luvattiin että 5/6 arpaa voittaa. Kuukausitilaus olisi lähtenyt päälle.
      6 Nuorelle siivet arpaa/kuukausi hintaan 39,9e/lähetys, toistaiseksi voimassa (jatko 3arpaa 21€/lähetys) voi peruuttaa ensimmäisen paketin jälkeen. Tms
      Kuluttajasuojalaki sanoo että on laitonta myydä tuotetta ja palvelua jotta voisi lunastaa palkinnon. Soittaja harhaanjohti muutenkin asioita ja yritti vedota tunteisiin

    • Anonyymi

      Itse lankesin kans tähän kun soittivat jotain kyselyä pari vuotta sitten ja muistin siihen vastanneeni (silloin ei myyty mitään vaan pyydettiin lahjoitusta). Tällä kertaa sanottiin että mun vastaukset oli niin hyödyllisiä että voitin heiltä risteilyn ja saan liput lunastettua "tilaajalahjana" jos tilaan 6kpl arpoja. Onneksi kaveri huomasi ennen kun ehdin mitään raaputtaa. Palautettiin peruutusilmoitus ja kaikki mahdolliset todisteet ja kuvat otettu talteen etteivät vaan yritä huijata että arvat on jo raaputettu.

    • Anonyymi

      Tuo 10% hyväntekeväisyyteen on reilusti yläkanttiin.

    • Anonyymi

      Luvattiin 2 arpapaketin ostosta 4 hengen tukholman tai tallinnan risteily puhelinmyynnillä, höynähin, pitikin ostaa 3,en avannut kolmatta arpapakettia, vein postin laatikkoon return to sender. Kusetusta! Lottex oy! Meneeköhän jeniäkään nuorten siipiin! Käsittääkseni mot ohjelmassa ollut lottexin puhelinmyyjästä sinakin juttua. Firma vaihtanut nimeäkin välillä.

    • Anonyymi

      KAIKKI hyväntekeväisyysjärjestöt on siinämielessä kusetusta, että keräyskuluihin menee reilusti yli 90% tuotosta

    • Anonyymi

      Tältä puhelinmyynti huijareilta menee omaan käyttöön 75 prosennttia ja kohteeseen 25 prosenttia.
      Tämä puhelin myynti arpahomma on täyttä kusetusta. Ei kannata mennä halpaan.
      Sama tuttavallinen litania teksti jossa voi muka voittaa 400 000 €.
      Höpö höpö.
      Liian hyvää ollakseen totta. Nuorille siivet. No osalla jo onkin. Lentoon lähtö vain ei aina onnistu.

    • Anonyymi

      tämä kokeilujakso on siis 3kk pitkä ja se pitää perua itse asiakaspalvelun yhteistietojen kautta. Risteilylahjakortin voi lunastaa sieltä nuorellesiivet.fi sivustolta ja se on ihan oikea koska itse otin tallinan risteilyn. 1/5 arvasta voittaa ja 40% arpajaisen rahoista menee 22 eri urheilulajiliiton tukemiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe