Ampumahiihtoeläkeläinen

Anonyymi-ap

Kaisa Mäkäräinen voitti lauantaina ampumahiihdon naisten pikakilpailun Suomen mestaruuden Kontiolahdella.

10

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä jaksa kiinnostaa, hohhoijaa.

      • Anonyymi

        Eipä yllättänyt rotta eläjän kommentti.


    • Anonyymi

      Mäkäräinen ajattelee myös alueen tunnetuksi tekemisessä ja ostavien asiakkaiden haalimisessa osallistumalla eri kisoihin. Ei ole mikään pehmo, vaan kovalla työllä ansainnut mitalit, kuten nytkin kaksi kultaa.

      • Anonyymi

        Kaisa on erittäin hyvä lähettiläs p-karjalalle. Sujuva esiintyminen, siisti ja sievä ulkonäkö, koskaan ei hauku elämää täällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaisa on erittäin hyvä lähettiläs p-karjalalle. Sujuva esiintyminen, siisti ja sievä ulkonäkö, koskaan ei hauku elämää täällä.

        Onkin syntynyt Kainuun Ristijärvellä.


    • Anonyymi

      Hyvä Kaisa. Harmi vaan ettei näitä näy televisiossa, paljon turhempia urheilu tapahtumia on.

    • Anonyymi

      Moni muukin eläkeläinen tekisi parempaa tulosta kuin seuraajansa...

    • Anonyymi

      Onhan se hyvä, että entinen ammattiurheilija jaksaa pitää huolta kunnostaan ja kisata. Ja jos vielä mainostaa liikuntaa, saa iloa harjoittelusta ja jotain tuloakin liikunnasta, ei siinä.
      Moni entinen huippu-urheilija on uransa lopetettua palanneet siviiliin muut asiat mielessä ja lenkilläkäynnit on jääneet vähemmälle tai ne on tehty ilman suurta mediajulkisuutta. Voi olla, että hiihto on lajina kropalle armelias ja mahdollistaa seniorikilpailuja. Aika monessa urheilulajissa vammat, harjoittelun vähentäminen ja lajin taso on niin korkea, ettei ole mielekästä "jäähdytellä" kun nuoremmat menee ohi.

    • Anonyymi

      Kaisa Mäkäräinen voitti viikonloppuna Ylläs- Levi 70 km hiihdon ja maanantaina Lapponia 60 km hiihdon, siinäpä vähän mallia vaikka sohvaperunoille.

    • Anonyymi

      Onhan näitä hirmukuntoisia "eläkeläisurheulijoita" muitakin. Esimerkiksi Minna Kauppi. Rökittää suurimman osan maajoukkue suunnistajia mennen tullen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      119
      7626
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7285
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      5334
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      52
      4875
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      243
      4393
    6. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4365
    7. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      4356
    8. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      28
      4038
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      59
      3173
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2616
    Aihe