Sanna Marin ilmestyi Tampereelle. Sen sijaan Jeesusta ei ole lupauksista huolimatta näkynyt.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/sanna-marin-ilmestyi-tampereelle/9128294
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/sanna-marin-ilmestyi-tampereelle/9128294
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jeesus tulee. On jo nähty Seinäjoella.
Jo oli aikakin. Pitää käydä ostamassa kahvipullat valmiiksi.
Mulla on vain viisi ruispalaa ja tonnikalaa.
Maksa sannan laskut niin saat puhua siitä. 3 miljoonaa tunnissa, 24 tuntia vuorokaudessa, 365 päivää vuodessa 4 vuoden ajan. Puhu sitten.
Orpokin oli mutta ei ilmeisesti villinnyt väkeä.
Orpo kannattajat ovat fiksuja eivätkä villiinny eikä riehu.
Eivät huomanneet tyyppiä kun se on niin tylsä ja jaarittelee aina samoja
Orpo piti juhlapuheita. Ei arvostellut rumasti hallitusta ja muuta tyhmää.
Orpohan kehuu omaa hallistustaan, josta taas yksi persuministeri on joutunut saikulle.
Kuka yllättyi että marinia ihannoivat riehuivat villinä. Minä en.
Eivät näyttäneet villeiltä vaan rauhallisilta ja onnellisilta kun saivat tavata ja jutella Sannan kanssa.
Halatakin sai ja selfitä ottaa.
Ei hän ainakaan omaansa antanut. Sama takki päällä tuli ja lähti. Eikä se edes halatakin näköinen ollut, vaan ihan tavallinen vaalea ulsteri.
Sanonta menee, että, jos on kaksi ulsteria niin anna toinen sille, jolla ei ole. Ei ollut ketään ilkosillaan ja Sannalla oli ulsteri päällään, kuten muillakin siinä tuulessa.
Mutta:
Lukijan mielipide|Verohallinnon teettämän asennekyselyn mukaan yli 70 prosenttia suomalaisista maksaa mielellään veroja.
Suomen hallitus ilmoitti taas uusista vähäosaisiin kohdistuvista leikkauksista (HS 27.3.).
Ansiotuloverotuksen korottaminen yhdellä prosentilla kasvattaa valtion tulopohjaa yli miljardi euroa vuodessa. Miksei näin yksinkertaista, ja taatusti toimivaa ratkaisua olla jo näissä talkoissa hyödynnetty.
Taisto 26 v .rakastaa Marinia.Kovasti on rakkaus Taistoa vanhentanut,näyttää viiskymppiseltä.
Iloiselta näytti eikä talousguru Itäniemikään parikymppiseltä vaikuta.
Kokoomukselaisella talousgurulla on maksuhäiriömerkintöjä, ulosottoja ja velkoja. Niin ne kokoomukselaiset.
Jenkeissä pääsee uskottavaksi liikemiesoletetuksi ainoastaan lukuisten konkurssien jälkeen. Pulskalla pojanklopilla saattaa olla sama urapolku tähtäimessä.
Onneksi emme vielä ole kuin jenkkilässä.
Riikka miettii varmaan saisiko suosiota tanssimalla kuten Sanna mutta yritukseksi jää.