Nyt kun puhutaan Politiikasta, muistakaa myös TÄMÄ TÄRKEÄ ASIA https://youtu.be/xSE3Jq-v4eg?si=L5Mb3m53jmjOuXHW
KOUVOLA n Tulevaisuus...
3
106
Vastaukset
- Anonyymi
Sunnuntai aamuna lenkkeilen Kouvolan keskustan läpi. Muutama eläkeläinen näkyi. Torikahviossa heitä enemmän. Mutta mistä johtui, että somaleita oli laahuksineen ryhmissä useissa paikoissa, jopa nuorien tyttöjen laumoja. Onko Kouvolassa jokin somalien tapahtuma, vai onko se Kouvolan huomispäivää, että kantaväestö vanhenee, ja Kouvolankin tulevaisuus on maahanmuuttajissa, lähinnä afrikkalaistaustaisissa.
Katukuva tulee olemaan kymmenien vuosien päästä aivan toisenlainen.- Anonyymi
Kaupungilla epäiltiin, että Kouvolankadun "moskeijassa" on ollut tapahtuma joka on kerännyt muslimeja muualtakin. Ehkä ovat yöpyneetkin siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204239Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692735Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5411371Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 571320
- 761301
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186