Otto Anderssonin (rkp) koulutus?

Anonyymi-ap

Otto Anderssonin (rkp) vaalimainoksissa on kaikenlaista tietoa ja tarinaa, mutta niissä ei koskaan kerrota sitä oleellista tietoa, että mikä on hänen koulutuksensa. Miksi?

7

367

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Julkisuudessa olevien tietojen perusteella Otto Andersson ei ole työkokemusta muualta kuin suoraan rkp:n palveluksessa ja lisäksi hän on ollut puolueen poliittisilla perusteilla järjestämissä työpaikoissa, kuten ministerin erityisavustajana.

    • Anonyymi

      Otto Andersson 27.2.2025 paikallisessa lehdessä:

      Otto Andersson on ehdolla kevään vaaleissa – "Vaikeassa tilanteessa tuntuisi väärältä, etten olisi valmis ottamaan vastuuta"

      Mistä hän on muiden poliitikkojen ohella muka ottanut vastuuta töpselöinneistään? OA oli esimerkiksi yksi asuntomessujen järjestämisen kiihkeistä kannattajista ja äänesti valtuustossa messujen hakemisen puolesta. Lopputuloksena kaupungin hallinnon väärinkäytöksiä infrastruktuurin rakentamisessa, väkimäärän väheneminen ja kaupunkikonsernille (veronmaksajille ja Loviisa Asunto Oy:n vuokralaisille) yli 20 miljoonan euron lasku. Jos OA olisi ottanut vastuun, niin hän ei asettuisi enää ehdokkaaksi kunnallisvaaleissa.

      Rkp järjesti hallitusneuvotteluissa kovasti kerskutun 14 miljoonan määrärahan tosiasiallisesti tarpeettomaan hankkeeseen ruopata Loviisan sataman väylä 11 metrin syvyyteen. OA vaikenee kuitenkin siitä, että satama-altaan ruoppaus ja ilmeinen laitureiden korjaus maksaa ainakin 5 miljoonaa ja se kuuluu Loviisan Satamakiinteistöt Oy:n rahoitettavaksi. Vain noin 200 000 euron liikevaihdon omaava yhtiö on jo ennestään velkaa kaupungille yli miljoona euroa ja se ei pysty rahoittamaan hanketta. Ilmeisesti OA:n mystinen salattu koulutus ei ole sisältänyt kunnallis- ja liiketalouteen liittyviä oppiaineita.

    • Anonyymi

      Jollakin mittarilla tarkistaa älykkyysosamäärä, ettei käy ohrasesti.

      • Anonyymi

        Ainakin kaupunginjohtajan valinnoissa on riittänyt pelkkä rkp:n jäsenkirjan heiluttelu.


    • Anonyymi

      Selvä enemmistö Ylen kyselyyn vastanneista kansanedustajista kannattaa jalkaväkimiinat kieltävästä Ottawan sopimuksesta irtautumista. Rkp:n kymmenestä kansanedustajasta yksi vastasi ei ja loput 9 jätti vastaamatta! Johan on kumma, ettei asiaan ole mitään kantaa. Luulisi olevan itsestäänselvyys, että Suomen pitäisi irtautua sopimuksesta, jotta maan puolustaminen olisi tehokkaampaa. Jalkaväkimiinat ovat pelkästään puolustukseen tarkoitettuja, joten miksi kieltoa pitäisi jatkaa? Toki itänaapurissa toivotaan miinakiellon jatkamista, vaikka naapurilla itsellään on varastossa noin 26 miljoonaa miinaa. Otto Anderssonilla ei ollut mielipidettä edes tähän asiaan tai sitten hän vastasi ei!

    • Anonyymi

      Åttå taitaa olla poliittinen puudeli

    • Anonyymi

      Eihän ole syytä kehua sillä, että on käynyt yhdessä sun toisessa koulussa, mutta ei ole mistään valmistunut. RKP:n porukka on kautta aikain puhunut mitä sylky suuhun tuo ja tehnyt sitä sun tätä. Eli valehdellut ja tehnyt sutta ja sekundaa. Ken katsoo ympärilleen niin tämän tajuaa. Loviisa on juuri niin hieno kaupunki kuin Otto sanoo, vaan on moni kakku päältä kaunis, vaan on silkkoa sisältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe