Otto Anderssonin (rkp) koulutus?

Anonyymi-ap

Otto Anderssonin (rkp) vaalimainoksissa on kaikenlaista tietoa ja tarinaa, mutta niissä ei koskaan kerrota sitä oleellista tietoa, että mikä on hänen koulutuksensa. Miksi?

7

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Julkisuudessa olevien tietojen perusteella Otto Andersson ei ole työkokemusta muualta kuin suoraan rkp:n palveluksessa ja lisäksi hän on ollut puolueen poliittisilla perusteilla järjestämissä työpaikoissa, kuten ministerin erityisavustajana.

    • Anonyymi

      Otto Andersson 27.2.2025 paikallisessa lehdessä:

      Otto Andersson on ehdolla kevään vaaleissa – "Vaikeassa tilanteessa tuntuisi väärältä, etten olisi valmis ottamaan vastuuta"

      Mistä hän on muiden poliitikkojen ohella muka ottanut vastuuta töpselöinneistään? OA oli esimerkiksi yksi asuntomessujen järjestämisen kiihkeistä kannattajista ja äänesti valtuustossa messujen hakemisen puolesta. Lopputuloksena kaupungin hallinnon väärinkäytöksiä infrastruktuurin rakentamisessa, väkimäärän väheneminen ja kaupunkikonsernille (veronmaksajille ja Loviisa Asunto Oy:n vuokralaisille) yli 20 miljoonan euron lasku. Jos OA olisi ottanut vastuun, niin hän ei asettuisi enää ehdokkaaksi kunnallisvaaleissa.

      Rkp järjesti hallitusneuvotteluissa kovasti kerskutun 14 miljoonan määrärahan tosiasiallisesti tarpeettomaan hankkeeseen ruopata Loviisan sataman väylä 11 metrin syvyyteen. OA vaikenee kuitenkin siitä, että satama-altaan ruoppaus ja ilmeinen laitureiden korjaus maksaa ainakin 5 miljoonaa ja se kuuluu Loviisan Satamakiinteistöt Oy:n rahoitettavaksi. Vain noin 200 000 euron liikevaihdon omaava yhtiö on jo ennestään velkaa kaupungille yli miljoona euroa ja se ei pysty rahoittamaan hanketta. Ilmeisesti OA:n mystinen salattu koulutus ei ole sisältänyt kunnallis- ja liiketalouteen liittyviä oppiaineita.

    • Anonyymi

      Jollakin mittarilla tarkistaa älykkyysosamäärä, ettei käy ohrasesti.

      • Anonyymi

        Ainakin kaupunginjohtajan valinnoissa on riittänyt pelkkä rkp:n jäsenkirjan heiluttelu.


    • Anonyymi

      Selvä enemmistö Ylen kyselyyn vastanneista kansanedustajista kannattaa jalkaväkimiinat kieltävästä Ottawan sopimuksesta irtautumista. Rkp:n kymmenestä kansanedustajasta yksi vastasi ei ja loput 9 jätti vastaamatta! Johan on kumma, ettei asiaan ole mitään kantaa. Luulisi olevan itsestäänselvyys, että Suomen pitäisi irtautua sopimuksesta, jotta maan puolustaminen olisi tehokkaampaa. Jalkaväkimiinat ovat pelkästään puolustukseen tarkoitettuja, joten miksi kieltoa pitäisi jatkaa? Toki itänaapurissa toivotaan miinakiellon jatkamista, vaikka naapurilla itsellään on varastossa noin 26 miljoonaa miinaa. Otto Anderssonilla ei ollut mielipidettä edes tähän asiaan tai sitten hän vastasi ei!

    • Anonyymi

      Åttå taitaa olla poliittinen puudeli

    • Anonyymi

      Eihän ole syytä kehua sillä, että on käynyt yhdessä sun toisessa koulussa, mutta ei ole mistään valmistunut. RKP:n porukka on kautta aikain puhunut mitä sylky suuhun tuo ja tehnyt sitä sun tätä. Eli valehdellut ja tehnyt sutta ja sekundaa. Ken katsoo ympärilleen niin tämän tajuaa. Loviisa on juuri niin hieno kaupunki kuin Otto sanoo, vaan on moni kakku päältä kaunis, vaan on silkkoa sisältä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      309
      3055
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1743
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1347
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      1280
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      79
      1250
    Aihe