ketäs lätkän MM-kisoihin joita moni vertaa skooda-cuppiin eli siis ketä valitsisitte jos saisitte

Anonyymi-ap

Ketkä pellaajat itte valkkaisitte omaan MM-ryhymäänne?

en mä ees tällä kauvella tota SM-liigaa paljoo seurannut kuin noin alkuosan eli 1/3 katsoin kun sitte tehtiin hieman muutoksia jonka seurauksesta SM-liigaa ei näy meijän telkusta kuin ainoastaan perjantain kolmosen pelit on näkyneet.

Jos yritän kaivaa muistinkätköistäni alkukauven SM-liigaotteluita niin kyl siel tietyt nimet noussee esille. Esim sportin huippukauven pelannut pakki Atro leppänen joka tod näk päässee MM-kisoihin. Mut varmaan kait esim joku kärppäpakki Atte ohtamaan on ajanut aika ohitse , luulisin näin. Hyvä YV-pakki MM-kisoihin olis atro leppäsen ohella Oliver Kaski jonka viuhuva ranneveto on huippuhyvällä tasolla. aikamoinen öljylanne myös!

Hyökkäyskentät pitäs ryhmittää kuten aina ennenkin kahteen ekaan hyökkäävämpään ja kahteen viimeiseen rikkovampaan. Näin minusta saajaan irti ulos mitattua parhaat tulokset.

Eiköhän neloskentän takuumies sentteri Hannes björninen ole hyvin varma valinta samoin kuin joku Juho lammikko.

Kasper björqvistin haluisin nähä MM-jäillä.

HIFK;n kultakypärääkin päässä pijellyt Kristian vesalainen ei ehkä enää ole semmonen pelaaja joka tavoittelee paikkaa kisoihin. En ole varma. Jori lehterää en valkkaisi kisoihin vaikka toisikin roiman annoksen kokemusta sekä YV-osaamista. Hän on vain joskus sellainen neppailija joka pelaa liian monimutkaisesti.

Kiinnostaakohan kettään änäripellaajaa tulla kisoihin? On monilla sopimusneuvotteluja joten ei moniakaan siksi kiinnosta tai on loukkaantuminen alla ettei hgalua vaarantaa ensi kauven sopimusneuvotteluasemaansa.

MM-kisojen vakiovieras Joel armia tullee kait kisoihin mukkaan. Eihän sitä tiijä vaikka Patrik lainekin innostuisi tulemaan sekä Eeli tolvanen. Olli määttä wingsin pakki nähdään kait kisoissa joka ei juuri koskaan kieltäydy kutsusta. Henri jokiharju on myös aika usein tullut kisoihin. Flyersin pakki rasmus ristolaisen ois mielenkiintoista nähdä kisakonneessa.

Maalivahdeista buffalon Ukko-pekka luukkosta varmasti kiinnostaa MM-kisat. Wingsin Juuso sarosta myös!

0

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

        Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
        Maailman menoa
        236
        6607
      2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

        jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
        Maailman menoa
        52
        4656
      3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

        Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
        Maailman menoa
        100
        4441
      4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

        SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
        Perussuomalaiset
        7
        4229
      5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

        Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
        Maailman menoa
        39
        3723
      6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        117
        3628
      7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

        ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
        Maailman menoa
        68
        3606
      8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

        Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
        Maailman menoa
        23
        3511
      9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

        Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
        Maailman menoa
        71
        3283
      10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

        Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
        Maailman menoa
        53
        2425
      Aihe